Jak wykorzystać beton do dekoracji naszych mieszkań

Wykorzystanie wszystkich nowości technologicznych, oferowanych na rynku jest niemal niemożliwe. Również w branży budowlanej, rozwój metod, środków i różnego rodzaju materiałów jest tak szybki, że często wykonując określoną pracę budowlaną, w niedługim czasie dowiadujemy się, że można to było wykonać znacznie szybciej i lepiej.

Sposoby na wykorzystanie betonu w domu

hydrofobizacja betonuNiedawno stałem się właścicielem nowego mieszkania, które na powierzchni około 100 metrów, posiada tylko dwa pokoje, dwie różnej wielkości łazienki, oraz otwartą na salon kuchnię. Było to idealne mieszkanie, do realizacji moich planów, związanych z bardzo modernistyczną koncepcją ukształtowania przestrzeni w tym mieszkaniu. Głównym materiałem, który miał być wykorzystany do tego, był beton. Jego rodzaje i różne możliwości wykorzystania sprawiły, że właściwie był wszędzie: na podłodze, na ścianie, a nawet w niskich ściankach działowych. Struktury uzyskane z tego materiału, wraz z odpowiednim podświetleniem uczyniły z mieszkania oryginalną przestrzeń. Beton nie tylko jest niezwykle plastyczny w realizowaniu rożnych form, ale przede wszystkim posiada niezwykłe właściwości odporne na wilgoć, pleśnie i grzyby. Ważna jest tylko odpowiednia hydrofobizacja betonu, a będzie dekorował nasze mieszkania przez wiele lat, nie wymagając absolutnie żadnej konserwacji. Dodatkową zaletą betonu, jest jego struktura, która doskonale komponuje się z innymi materiałami budowlanymi jak na przykład: drewno, stal, czy szkło.

Ponadto, posiada wysoką trwałość na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne, także doskonale będzie spełniał swoje funkcje jako kuchenny blat, lub ścianka pod szafkami. Każdorazowe jego zastosowanie będzie wymagało jednak innego składu i dodatków, oraz środków zabezpieczających. Dlatego wcześniej, dobrze jest dokładnie zaplanować zakup wszystkich niezbędnych materiałów, zgodnych z naszym projektem i przeznaczeniem.