Jak zorganizować swoją szafkę?

Szafki kuchenne pełne są różnorakich produktów. Zazwyczaj niezwykle ciężko jest zapanować nad chaosem, który bardzo szybko się tam tworzy. Rozsypane przyprawy i kawa, to praktycznie codzienność w każdej kuchni. Jak sobie z tym poradzić i utrzymywać stały porządek?

Pudełka na sypką żywność

drewniane pudełkaPudełka bez wątpienia pomagają nam ogarnąć to, co wydaje się niemożliwe. Od czego zacząć w tym bałaganie? Przede wszystkim najpierw kupujemy drewniane pudełka. Są one solidne, nie wpływają na nasze jedzenie, po prostu naturalne i bezpieczne. Takie pudełeczka powinniśmy mieć w różnych rozmiarach. Zarówno duże na makarony, jak i malutkie do różnorakich przypraw. Warto by były one oznakowane. Jeśli są zupełnie proste, bez wzorów i napisów, możemy zrobić je same. Napisać niezmywalnym markerem, lub wydrukować i nakleić. Dzięki temu nie będzie trzeba otwierać każdego pudełka, by zobaczyć co akurat się w nim znajduje. Układajmy je również z głową. Najrzadziej używane przez nas produkty powinny być na samym końcu. Te, które praktycznie codziennie są wyciągane, ułóżmy z przodu. Dzięki temu wszystko będzie poręczne, nie będzie trzeba dokopywać się do samego dołu i walczyć codziennie z ponownym układaniem. Takie drewniane pudełka nie kosztują wiele. Bez problemu możemy w nie zainwestować. Oczywiście nie musimy kupować wszystkich od razu, najlepiej dozować ten wydatek, by nie nadwyrężył on naszego budżetu. Tak zorganizowana szafka w kuchni, na pewno wzbudzi zainteresowanie nie jednej koleżanki. Być może kogoś zainspirujemy do podobnego zorganizowania?

Drewniane pudełka bez wątpienia przydadzą się w każdej kuchni. Jeśli nie mamy zamiaru przechowywać tak każdego produktu, to możemy chociażby przyprawy. Dzięki temu zawsze będziemy mieć w szafkach czysto i przejrzyście.