pies

Jak zostać czempionem?

Wychowanie swojego pupila to nie dla wszystkich tylko radość i obowiązek. Niektórzy traktują to bardzo poważnie pragnąc żeby ich zwierzak był tym najlepszym, najpiękniejszym i najbardziej utalentowanym.

Zostanie czempionem to nie jest taka prosta sprawa

piesWiąże się to z wieloma wyrzeczeniami zarówno dla właściciela jak i dla kandydata na przyszłego czempiona. Przede wszystkim wygląd. Najlepsze zwierze musi wyglądać nieskazitelnie. Zwykła budka dla psa czy legowisko dla kota nie wchodzi w grę ponieważ niekorzystnie wpływałoby na stan sierści. Trzeba o to dbać bardzo skrupulatnie, ponieważ na pokazie w pełnym uczesaniu sierść musi wyglądać zdrowo i idealnie się układać. Specjalny materac dla psa czy kota jest obowiązkiem jeżeli pragniemy aby zwierzęcy fryzjer miał odpowiedni materiał do układania swoich dzieł. Oczywiście ważne są też odpowiednie specyfiki do pielęgnacji sierści które trzeba stosować systematycznie i w określonych dawkach. Zaleca się również aby legowisko dla psa było z materiałów naturalnych i nie było zbyt szorstkie. Zostań, podaj łapę, skacz!Oczywiście podczas wszystkich konkurencji nasz pupil musi wyglądać oszałamiająco ale najważniejszą z nich i najwyżej oceniany jest pokaz tresury. Wyrobienie u większości zwierząt pewnych specyficznych ruchów i odpowiednich reakcji na komendy jest niezwykle trudne. Przekonał się o tym każdy kto chciał kiedyś nauczyć swojego psa pozycji „siad!”. Długie godziny spędzane na tresurze są jednak niezbędne jeżeli chcemy być dumnymi posiadaczami sławnego czempiona. Wybór odpowiedniego posłania dla to przy tym spacerek po parku. Trzeba jednak pamiętać, że zwierzęta też mają uczucia i mogą być zmęczone.

Często nawet nadmierna tresura, za ostra dieta i zbyt bolesne zabiegi kosmetyczne przyniosą odwrotny skutek do zamierzanego. Uświadomienie sobie faktu, że zwycięstwo za wszelką cenę, nie zważając na koszta nie jest moralnie poprawne.