Jaką folię wybrać do tunelu?

 

Uprawa roślin i warzyw pod folią to bardzo dobry pomysł, na który decyduje się wielu rolników. Dzięki temu można stworzyć dla nich specjalne warunki, które mogą okazać się o wiele bardziej korzystne niż w przypadku uprawy pod gołym niebem. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, ponieważ może sami wykorzystamy tą wiedzę w przyszłości.

Zalety solidnych folii tunelowych dla rolników

solidna folia tunelowa ogrodniczaZanim zdecydujemy się na budowę tunelu dla naszych upraw, musimy zadbać o dowie rzeczy., Pierwszą zn ich będzie odpowiedni stelaż, na przykład z rurek PCV, które idealnie sprawdzą się w tym celu, chociaż możemy też wykorzystać spawane metalowe elementy dla uzyskania większej trwałości konstrukcji. Drugą rzeczą, o której musimy pamiętać, jest odpowiednia folia. Tutaj wybór będzie naprawdę duży, ponieważ na tynku jest wiele dostępnych rozwiązań, które można wykorzystać. Ważne jest, aby folia była na tyle gruba, żeby izolować ciepło uzyskane w naszym tunelu i chronić uprawy przed zimnym wiatrem, szczególnie wczesną wiosną, kiedy tego typu uprawy są najbardziej narażone. Taka folia sprawdza się też wszędzie tam, gdzie zdecydujemy się na system docieplanych tuneli pod uprawę. Takie pomysły są realizowane przez polskich rolników coraz częściej. Jeżeli interesuje nas solidna folia tunelowa ogrodnicza to warto kupić ją w dobrym markecie, który ma bogatą ofertę tego typu produktów.

Szybko dzięki temu sprawimy, że nasze uprawy będą mogły wytrzymać nawet w trudnych warunkach, jakie panują wczesną wiosną, a także późną jesienią, jeżeli zdecydowaliśmy się na uprawę roślin, które wcześnie zaczynają rosnąć, a późno kwitną. To bardzo ważne, żeby zapewnić im odpowiednie warunki, co obecnie jest możliwe dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań, które teraz są już dostępne.