Jaką maskę antysmogową wybrać?

Obecnie człowiek ma coraz większą świadomość dotyczącą zanieczyszczenia środowiska oraz wpływu, jaki ta sytuacja ma na jego organizm. Dzięki temu tworzy środki mające chronić go przed tym. Coraz częściej, szczególnie w okresie jesienno – zimowym mówi się o smogu oraz jego szkodliwości. Jak się chronić przed zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu?

Zakup maski antysmogowej

maski antysmogowe krakówSmog ma negatywny wpływ nie tylko na układ oddechowy, ale także np. na układ sercowo – naczyniowy. Warto więc pomyśleć nad ochroną przed nim, szczególnie w okresie grzewczym. Mogą temu służyć maski antysmogowe kraków. Są one bowiem zaopatrzone w filtry, które mają zatrzymywać pyły, tzw. PM2,5 oraz PM10. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiej maski? Przede wszystkim na jej rozmiar. Bardzo ważne jest, aby dokładnie przylegała ona do twarzy, ponieważ jeśli będzie nieszczelna, poziom ochrony przed smogiem zdecydowanie się obniży. Obecnie na rynku są dostępne modele zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, więc każdy powinien znaleźć model odpowiedni do budowy swojej twarzy. Należy się także zastanowić nad tym, jak często i w jakich warunkach będzie się ją nosić. Jeśli np. uprawia się sport, warto wybrać model dopasowany do tego rodzaju aktywności. Jeśli zaś ma się zamiar nosić ją na co dzień, można znaleźć model, który nie będzie się za bardzo wyróżniał, ponieważ są one obecnie tworzone z materiałów opatrzonych różnymi wzorami, nie musi to być najzwyklejsza szara lub biała maseczka.

Warto sobie zdać sprawę z tego, że zanieczyszczenie powietrza, nie zawsze widoczne gołym okiem, może mieć bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka, chociaż nie odczuwa się tego od razu. Taka refleksja może przyjść po wielu latach z powodu choroby np. płuc. Można jednak temu zapobiegać.