Zespół na wesele

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Jakie są najważniejsze sprawy, o których musi pomyśleć młoda para przed najważniejszym dniem swego życia? Decyzji do podjęcia jest wiele, a czas zwykle szybko ucieka. Trzeba wybrać zespół na wesele, salę, ustalić menu i listę gości.

Jaka muzyka będzie odpowiednia na wesele?

Zespół na weseleJeżeli mowa o muzyce na wesele, to jaki gatunek będzie najodpowiedniejszy? Warto spędzić trochę czasu nad zastanowieniem się nad repertuarem a potem wnioski omówić z grupą, która zajmie się oprawą muzyczną całości. Disco czy jazz? Zespół muzyczny będzie z pewnością otwarty na propozycje, jednakże nie możemy się spodziewać, że zagra on wszystko co sobie zażyczymy i podoła z każdym gatunkiem muzyki. Jest to po prostu niemożliwe. Gdybyśmy chcieli pomieszać bardzo mocno style muzyczne, musielibyśmy po prostu zatrudnić DJ-a. Jeżeli zaś podoba nam się muzyka na żywo, to musimy się zgodzić na okrojony repertuar, co nie znaczy, że całe wesele musi królować disco- polo czy piosenka biesiadna. Zwykle dobre zespoły weselne potrafią wykonać klasyki polskiej i zagraniczne muzyki z lat 80 czy 90 oraz współczesne modne i popularne utwory. Oczywiście muzyka do tańca będzie się różniła od tej, która ma wtórować spożywaniu posiłków. Naprawdę renomowany zespół zagra nam zarówno coś skocznego, jak i coś refleksyjnego. Warto oczywiście sprawdzić realne możliwości i umiejętności zespołu, zanim go zatrudnimy.

Prawdopodobnie grupa posiada na swojej stronie video z występami. To dobry sposób na ocenę i podjęcie ostatecznej decyzji na temat tego, czy zdecydujemy się na określoną grupę.