ekogroszek workowany cena

Jaki ekogroszek kupić?

Ekogroszek jest jednym z ekologicznych i stosunkowo tanich paliw stałych. Ale jaki ekogroszek kupić? Mamy do wyboru ekogroszek luzem i ekogroszek workowany.

Ekogroszek workowany cena

Ekogroszek luzem jest trochę niebezpieczny do kupienia ponieważ trzeba zwrócić uwagę na to jak jest przechowywany. Bowiem przechowywany na powietrzu wietrzeje i traci swoja wartość energetyczną i kaloryczność. Przez to poekogroszek workowany cena wypaleniu zostaje więcej popiołu co grozi zapchaniem szybu kominowego a to w konsekwencji może doprowadzić do zaczadzenia domowników. Jeżeli zdecydujemy się na zakup ekogroszku luzem to musimy sprawdzić jak był przechowywania. Wszystkie szanujące się firmy mają specjalne magazyny do przechowywania ekogorszku. Ekogroszek źle przechowywany potrafi stracić nawet 30% wartości energetycznej . Ekogroszek pakowany od razu po produkcji zostaje zapakowany do specjalnych plastikowych worków, gdzie nie traci swojej wilgotności. No tak wiemy już na co spojrzeć przy kupnie ale jak on powstaje?
No więc ekogroszek jest produkowany z węgla kamiennego lub brunatnego, a co za tym idzie węgiel wydobywany jest w kopalni. Górnik musi go wydobyć. Następnie nasz węgiel jest kruszony i przesiewany przez specjalne sita. To pozwala uzyskać ziarna o grubości od 5 do 25 mm. Kolejnym etapem produkcji jest płukanie tych ziaren, co pozwala pozbyć się miału. Przez to ekogroszek posiada wilgotność. Ta wilgotność jest niebezpieczna bo powoduje rdze występującą na piecu, a ponadto woda która paruje powoduje korozje szybu kominowego. Tak przygotowany ekogroszek jest sprzedawany. Trzeba również pamiętać, że zostawia on dużo sadzy, a więc umycie kotłowni i pieca nie będzie należało do łatwych. Ekogroszek cena? Pomimo że jest tani to jego cena może się wahać. Jest to spowodowane tym gdzie kupimy ten ekogroszek. Wiadomo ze najtańszy będzie bliżej południa Polski a w ogóle to na Śląsku, gdzie jest wydobywany węgiel z którego jest produkowany ekogroszek. Bardziej będzie opłacało nam się kupić ekogroszek przez internet.

Szukając informacji o ekogroszku, polecam stronę

http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/