dom seniora

Jaki jest koszt opieki w prywatnym domu seniora?

Bardzo dużo pojawia się ostatnio informacji na temat prywatnych domów seniora zajmujących się stałą, profesjonalną opieką nad osobami starszymi. Wiele, a właściwie każdy z tych artykułów wychwala pod niebiosa korzyści jakie płyną z korzystania z takiej opieki.

Dom seniora może mieć różny standard

dom senioraI nie chodzi tu wyłącznie o korzyści jakie ma opiekun osoby starszej, same osoby starsze też są w większości bardzo zadowolone z prywatnej opieki a całodobowa opieka jaką zapewniają jest korzyścią bez wątpienia nie do podważenia. Ciężko jednak jest znaleźć artykuły mówiące o tym jaką cenę trzeba zapłacić za ten luksus. ,,To prawda, opieka w prywatnym domu opieki na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka, jest to kilka tysięcy złotych miesięcznie. Najtańsze domu opieki zaczynają się już od około 3000 złotych, górną granicę właściwie ciężko wyznaczyć gdyż wszystko zależy od tego w jakim mieście znajduje się dom seniora, jakiej opieki wymaga osoba starsza albo na jaki pokój się zdecyduje (pokoje są od jedno do kilku-osobowych). Są prywatne domy seniora, które na lato podwyższają swoje ceny, my jednak tego nie robimy” – mówi właścicielka jednego z bydgoskich domów seniora. ,,To co ważne i warto o tym głośno mówić, istnieje wiele możliwości płacenia za opiekę – bardzo częstym rozwiązaniem jest takie które stosujemy też u nas czyli renta czy też emerytura osoby starszej od razu wpływa na nasze konto i to my nią dysponujemy (wykupujemy leki itd.) a tylko różnicę należy dopłacić.

Proszę pamiętać też o tym, że osoba starsza przebywająca pod opieką domu seniora ma zapewnione wyżywienie, wszelkie potrzebne środki higieniczne oraz opiekę lekarza – wszystko na najwyższym poziomie więc właściwie niewiele już potrzebuje”.