Jaki suwak jest najbardziej wytrzymały?

Chyba każdy z nas miał okazje używać zamków błyskawicznych, które służą do zapinania kurtek, butów, czy torebek. Są one uważane za jedne z bardziej awaryjnych elementów odzieży, dlatego tez wiele osób poszukuje dla nich zamienników. Wydaje się, że dobrym pomysłem jest zakup metalowych zamków błyskawicznych

Czy suwak metalowy jest najsolidniejszy?

suwaki metaloweZamki błyskawiczne są bardzo często uważane za bardzo awaryjne elementy odzieży, co nie jest do końca słuszne. Pogląd wziął się z awaryjności fabrycznie zamontowanych suwaków, które stworzone są najczęściej z plastiku. Dobrym rozwiązaniem jest wiec zmiana fabrycznie zamontowanych suwaków na suwaki metalowe, które są znacznie solidniejsze niż te, które montuje się fabrycznie. Suwak z metalu nie psuje się tak często, gdyż nie występuje w nim zjawisko wyłamywania się ząbków, które przysparza tak wiele problemów w suwakach z tworzywa. Tego typu zapięcia są dostępne w dwóch wersjach, oraz w różnych kolorach. Dzięki temu można dopasować wygląd suwaka do tego, jak wyglądał ten, który był zamontowany fabrycznie. Dodatkowo, cześć suwaków metalowych jest pokryta cienką warstwą lakieru, przez co wyglądają podobnie do tych plastikowych, zachowując znacznie większą solidność. Gdzie kupić tego typu suwaki? Można to zrobić albo w sklepach z akcesoriami krawieckimi, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Dobrym wyjściem jest również przejrzenie internetowych hurtowi z pasmanterią, gdyż jest tam większy wybór jeżeli chodzi o kolory suwaków z metalu. Dzięki temu będzie można je dopasować zarówno do odzieży sportowej, jak i tej dziecięcej.

Aby zamek błyskawiczny nie był dla nas źródłem zdenerwowania, warto zaopatrzyć się w jego metalowy zamiennik. Jest on znacznie solidniejszy, dzięki czemu korzystanie z odzieży nie będzie wiązało się dla nas z frustracją. Bogactwo kolorów i kształtów pozwoli dopasować ten rodzaj zamków do różnych typów odzieży.