Jakich wytrzymałych opon używać do quadów?

Bezpieczeństwo na drodze ważne jest w przypadku każdego uczestnika drogi: kierowcy pojazdów i pieszych. Każdy powinien dbać o to, aby czuwać nad przestrzeganiem zasad. Piesi powinni nosić odblaski, kierowcy dbać o oświetlenie pojazdu, ostrożną jazdę i odpowiednie ogumienie. To również dotyczy kierujących quadami.

Bezpieczna jazda quadem z wytrzymałymi oponami

wytrzymałe opony do quadówQuady powszechnie nazywane są wszędołazami, czyli pojazdami, które mogą poruszać się po każdej powierzchni i w różnych miejscach, na przykład nie dostępnych dla samochodów. Podstawą są jednak odpowiednio dobrane i wytrzymałe opony do quadów. Trzeba je wybrać rozsądnie. Po pierwsze dostosujmy je do powierzchni, po której mamy zamiar się poruszać. Koła szosowe w czasie jazdy po betonie zapewniają dobrą przyczepność w czasie deszczu, śniegu czy lodu. Ponadto kiedy decydujecie się na ich zakup uważajcie, aby posiadały homologację do jazdy po drogach użyteczności publicznej. Najbardziej rozwiniętą kategorią są opony terenowe, których używa się do jazdy w trudnym terenie. Mają one bardzo szerokie bieżniki, które szybko oczyszczają się ze zgromadzonego błota czy piachu. Dzięki temu są dobrze przyczepne na takiej nawierzchni. Możecie także zainwestować w tak zwane opony uniwersalne. Możecie nimi jeździć po wyznaczonych ścieżkach leśnych czy nawierzchni szutrowej. Bez względu na nawierzchnię, na jakiej będą używane w trosce o bezpieczeństwo musicie mieć wytrzymałe opony do quadów.

Odpowiednio dobrany komplet kół musi odpowiadać potrzebom użytkownika quada. Zapewnia on komfortową jazdę, bezpieczeństwo na drodze dla innych i samego kierowcy. Dobra przyczepność jest bardzo ważna jest bardzo potrzebna w pokonywaniu przeszkód i zakrętów. Diametralnie poprawi to spokój w czasie poruszania się do drodze.