kalendarze ścienne na zamówienie

Kalendarze ścienne na zamówienie – jak projektować?

Projektowanie materiałów biurowych, takich jak wizytówki, papier firmowy, notesy czy podkładki nie jest zajęciem łatwym. Wszystko musi być stonowane i eleganckie, ale jednocześnie ładne i atrakcyjne.

Kalendarze ścienne na zamówienie są atrakcyjne

kalendarze ścienne na zamówienieNie można przesadzić w żadną stronę, to znaczy nie można ani używać zbyt ciemnych i nudnych kolorów, ale też nie jaskrawych i intensywnych. Nie może być tam zbyt wielu elementów dekoracyjnych, ale nie mogą też być gładkie. Te same zasady sprawdzają się również przy kalendarzach. Taki kalendarz trójdzielny na zamówienie może być ładny, ale musimy zadbać o jego odpowiedni projekt. Przede wszystkim kartki powinny mieć inne kolory, żeby się od siebie odróżniały. To ułatwi korzystanie z kalendarza. Nie muszą to być intensywne kolory, raczej delikatnie zabarwione kartki. Dobrze to wygląda, kalendarze ścienne na zamówienie wydają się atrakcyjne. Na górze jest miejsce na umieszczenie grafiki, więc wybierzmy na przykład logo firmy, czy tez jakieś ładne zdjęcie siedziby. Jeśli są to kalendarze to przekładania ze zdjęciami to pamiętajmy, ze muszą mieć one odpowiednie wymiary. Albo kalendarz będzie miał zdjęcia w poziomie, albo w pionie, albo po całej szerokości, albo będą okolone białą ramką. Do tego kolory też muszą się zgadzać. Do wydruków stosuje się kolory CMYK, więc należy je zmienić przed oddaniem do wydruku.

Kalendarze książkowe z logo są łatwe do zaprojektowania bo zazwyczaj wybiera się tylko kolor okładki i to co może być napisane na stronie tytułowej. Zatem kalendarze książkowe na zamówienie nie sprawią nam problemu. Każdy z nas może takie mieć u siebie.