kalendarze z logo

Kalendarze tłoczone na gorąco

W dzisiejszych czasach bez dobrej reklamy i marketingu ani rusz. Nie ma możliwości zarabiania pieniędzy, jeżeli nikt o nas nie wie. W dawnych czasach status bogactwa przedsiębiorstwa wyznaczały kalendarze trójdzielne dla firm.

Kalendarze z logo i maszyna do tłoczenia

kalendarze z logoW latach dziewięćdziesiątych a także już w dwudziestym pierwszym wieku każda osoba, która dostawała taki kalendarz od jakiegoś przedsiębiorcy od razu wieszała taki kalendarz najlepiej nad swoim łóżkiem. Później zostały one nieco zapomniane, czego powodem był fakt, że stały się one domeną biur. To znudzeni urzędnicy jedząc pączki i popijając je kawą codziennie przesuwali czerwony kartonik na taśmie licząc dni do piątku, najlepiej godziny szesnastej aby wyjść z biura. W naszych czasach, przy współczesnej technice i nowatorskich pomysłach prawdziwy szał robi tłoczenie na gorąco. Jeżeli ktoś uważa, że jest to łatwa sztuka jest w ogromnym błędzie. Po pierwsze wymaga to ogromnej precyzji oraz doświadczenia. To człowiek stertuje maszyną starając się, aby każdy detal był zgodny co do joty. W końcu od tego zależeć może duża ilość naszych przyszłych zleceń. Minusami tłoczenia na gorąco jest fakt, że jest to bardzo chłonne finansowo. Specjalizacyjna maszyna do tłoczenia (spod jej produkcji wychodzą na przykład kalendarze z logo) wymaga specjalistycznych akcesoriów.

 

Są nimi: preszpan, taśma wulkanizacyjna, karton do przetłoczeń, taśma do patryc, klucz do zamków, epoksyglass, petrinax, zamki do matryc, folia poliestrowa, Gummidrucktuch. Są to akcesoria bardzo specjalistyczne dla firm, które z tłoczenia chcą zrobić sztukę.