Kategoria prawa jazdy

Posiadanie prawa jazdy umożliwia legalne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Jednak nie wystarczy zrobić jednego dokumentu, aby móc prowadzić każdy rodzaj samochodu, ponieważ posiadają one poszczególne kategorie.

Kategoria prawa jazdy na samochód osobowy

kurs na prawo jazdy kat bKażdego roku przybywa na drogach nowych aut, a wraz z nimi nowych kierowców. Nie mają oni jeszcze doświadczenia, bo dopiero co zdali egzamin, dlatego trzeba na nich szczególnie uważać. Prawo jazdy jest trudno zrobić, bo każdy błąd może nas kosztować poprawkę, ale za to łatwo je stracić. Jeżeli będziemy mieli więcej niż dwadzieścia jeden punktów karnych, to z pewnością je stracimy. Kurs na prawo jazdy kat B jest najpopularniejszą kategorią, ponieważ dotyczy samochodów osobowych, których na drogach jest najwięcej. Prowadzenie samochodu do dwóch ton jest na pewno łatwiejsze niż samochodu ciężarowego. Na kursie prawa jazdy nauczymy się parkować na trzy różne sposoby, przodem, tyłem i na kopertę. Na placu manewrowym będziemy ćwiczył z instruktorem jazdę po łuku przodem i tyłem oraz nauczymy się ruszać z miejsca z zaciągniętego hamulca ręcznego. Na egzaminie ważne jest opanowanie samochodu i kontrolowanie tego co się dzieje wokół nas. Jeżeli będziemy za późno hamować, to egzaminator może to uznać za brak wyczucia, kończąc egzamin. Kursy są nastawione na jak najlepsze wyszkolenie kandydatów na przyszłych kierowców pod względem technicznym. Im więcej kursantów zdaje egzamin za pierwszym podejściem, tym lepiej dla szkoły jazdy. 

Ludzie często wybierają je szkoły jazdy, gdzie współczynnik zdawalności za pierwszym podejściem jest największy. W takiej szkole mamy gwarancję, że instruktorzy porządnie przygotowują swoich podopiecznych do egzaminu. Cena za kurs wynosi około półtora tysiąca złotych.