Kiedy powinniśmy udać się do psychologa?

 

Każdy z nas ma jakieś problemy. Niektórzy radzą sobie z nimi lepiej, inni znacznie gorzej. Każdy ma inną wrażliwość i inne sytuacje wyprowadzają go z równowagi. Czasem jedna załamująca nas sprawa, innym razem szereg namnażających się kłopotów doprowadza do tego, że sami nie jesteśmy sobie w stanie poradzić.

Oczyszczająca rozmowa z psychologiem

dobry psycholog dla pacjentów z krakowaDlaczego oczyszczająca? Bo podczas niej mamy okazję wyrzucić z siebie wszystko to co złe. Myśli i uczucia, których nie mogliśmy przekazać nikomu innemu. Rozmowa przychodzi nam niezwykle ciężko. Czasem nie potrafimy rozmawiać nawet z najbliższymi nam osobami. Psycholog to ktoś, kogo nie znamy. To obca osoba, która nie będzie nas w żaden sposób oceniała. Nie zna nas, naszego życia, nie zna naszej rodziny. Jest w stanie zupełnie odciąć się od wszystkiego, co miałoby inny wymiar niż ten zawodowy. Takiej osobie najłatwiej jest powiedzieć o to, co leży nam mocno na sercu. Rozmowa jest najlepszym z lekarstw. Na ciężkie stany depresyjne, permanentny stres i różnego rodzaju zaburzenia społeczne, leki tak naprawdę nie pomogą. Psychiatrzy mogą nam coś zalecić, ale tak naprawdę daje to tylko krótkotrwały efekt. By móc znów zacząć żyć i czerpać z tego życia garściami, musimy uleczyć swój umysł. Przykładowo dobry psycholog dla pacjentów z Krakowa wysłuchuje ich, daje im zalecenia, staje się powiernikiem myśli i uczuć. Pacjenci właśnie tego od psychologa potrzebują. Nie leków uspokajających, lecz cennej i uleczającej zmysły rozmowy.

Bycie psychologiem nie jest proste. Każdy z nas jest inny, a każdego z nas niesamowicie ciężko zrozumieć. Kierują jednak nami podobne mechanizmy i psycholog potrafi je dobrze zbadać. Pomaga nam rozmową, ale przede wszystkim wysłuchaniem. Pozwala naszej goryczy spłynąć i dać nam wewnętrzne poczucie, że psychologa nasze problemy naprawdę interesują.