Kiedy skorzystać z porady prawników?

Utarło się przekonanie, że prawnik jest nam potrzeby tylko i wyłącznie wówczas gdy toczy się postępowanie w sądzie i jesteśmy jego częścią. Usługi prawnika jednak to również porady prawne, które czasami mogą takiemu postępowaniu zapobiegać. Sprawdźmy zatem, kiedy możemy z nich skorzystać.

Kto i jak korzysta z usług prawniczych

prawnikNajczęściej są to firmy i przedsiębiorcy – którzy często mają swoich przedstawicieli. Często są to osoby można powiedzieć zatrudnione na etatach w firmach i są one odpowiedzialne za obronę firm przed sądami. Co ciekawe, statystyki pokazują, że coraz częściej po tego typu rozwiązania sięgają również mali przedsiębiorcy i rolnicy. Oczywiście jeśli sytuacje sporne występują sporadycznie, nie opłaca się zatrudniać takiej osoby na etat, ale warto poszukać kancelarii, która świadczy takie usługi dla wszystkich zainteresowanych. Prawnik może okazać się pomocny w wielu sytuacjach – np. jeden z naszych Klientów poślizgnie się w naszej firmie i złamie nogę, oskarżając nas o spowodowanie złamania. Oczywiście jeśli pozew będzie zasadny, bo nie wystawiliśmy napisu z ostrzeżeniem o śliskiej podłodze nie ma o czym mówić. Ale może być też tak, że ktoś będzie chciał wyłudzić odszkodowanie. Wtedy zdecydowanie prawnik nam się przyda. Pomoże w przygotowaniu naszego stanowiska, a także będzie reprezentował nas w sądzie. Jeśli jesteśmy osobą fizyczną, porada prawnika przyda się również nam w życiu codziennym. Rozwód, separacja, sprawa z powództwa cywilnego czy też ustalenie praw do opieki, alimenty bądź spadek.

Innymi słowy, za każdym razem kiedy nie wiemy jak postąpić a kruczki prawne nas przerażają, warto sprawdzić co podpowie nam doświadczony prawnik. Dzięki takiemu zabiegowi możemy uniknąć znacznie poważniejszych konsekwencji a czasem kar pieniężnych czy odsiadki w więzieniu.