Kiedy warto udać się do trychologa?

Każdy z nas choć raz w swoim życiu miał problem z łupieżem, skórą głowy czy włosami. My, kobiety, lubimy dbać o dobrą kondycję włosów. To bardzo często przekłada się na podwyższenie pewności siebie – mocne i zdrowe włosy to wizytówka każdej zadbanej osoby. Borykając się z ciągłymi problemami z włosami postanowiłam udać się do specjalisty w tej dziedzinie, czyli trychologa.

Pierwsza wizyta u trychologa

trycholog białystokZnalazłam interesujący mnie gabinet w sieci w swojej okolicy i udałam się na pierwszą wizytę u tego lekarza. Trycholog Białystok oferuje kilka świetnych specjalistów, jak później dowiedziałam się od swojej lekarki. Pierwsze spotkanie było dla mnie wielką niewiadomą. Od razu zabrałyśmy się do diagnozowania problemu. Trycholog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, pyta o to, z czym do niego przyszliśmy, ale nie tylko. Leczenie problemów ze skórą głowy czy włosami to holistyczny proces – nie można zlikwidować tylko objawów, należy wyleczyć przyczynę. Lekarka pytała mnie o mój styl życia, dietę, jaki typ wody występuje w moim mieszkaniu, ponieważ to również wpływa na kondycję włosów i skóry. Trycholog, dla wszystkich niezorientowanych w tej dziedzinie medycyny, zajmuje się leczeniem takich schorzeń, jak: wszelkie odmiany łupieżu, wypadanie włosów, przedwczesne łysienie, stany zapalne skóry głowy, itp. Często kosmetyki, których używamy, nie są dla nas odpowiednie i mogą podrażniać skórę lub być bezpośrednią przyczyną problemów. Dzięki wizycie u trychologa można z łatwością zauważyć, na jakim polu należy zacząć działać, by cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami.

W gabinecie trychologicznym możemy zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki, indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb. Częstotliwość wizyt jest uzależniona od naszych problemów, u mnie wystarczyło kilka wizyt kontrolnych, by pozbyć się łupieżu raz na zawsze.