http://kanalizacja-wroclaw.com.pl

KILKA SŁÓW O CZYSZCZENIU KANALIZACJI.

Kanalizację należy odpowiednio pielęgnować. Przede wszystkim najważniejsze jest czyszczenie kanalizacji. Jeśli będziemy dbać o tego rodzaju zabiegi, nie będzie potrzebne pogotowie kanalizacyjne.
Życie w mieście ma swoje plusy i minusy. Jednym z minusów jest np. zapychanie instalacji kanalizacyjnej, jest to duży problem.
Zatory kuchenne są trudne do likwidacji, jest to mieszanina resztek jedzenia z tłuszczem, które odkładają się wewnątrz rur kanalizacyjnych. Do dosyć gęstego nagromadzania się tłuszczy dochodzi najczęściej wtedy kiedy na długich poziomach kanalizacyjnych lub wcale ich nie ma. Problem może stanowić zbyt duża odległość od pionów kanalizacyjnych, zwłaszcza w blokach. Zatory również występuj w łazience. Są one spowodowane osadzaniem się włosów na wewnętrznej części rur. Pierwszym sygnałem takiego zatoru jest bulgotanie w odpływie. W takich sytuacjach bardzo ważne jest używanie sypkich środków udrożniających rury i odpływy.
Następnym problemem jest zapchany sedes. Tego typu problem jest najszybciej usunąć. Wystarczy odkręcić śruby które mocują toaletę a następnie usunąć papier, który tam zalega.
Zapchana kanalizacja nie jest dużym problemem jeśli spełnimy odpowiednie warunki jej montażu i używania. Musimy pamiętać aby o nią dbać, usuwać resztki jedzenia i włosów z odpływów. Pamiętajmy o używaniu środków chemicznych do udrażniania rur. Pamiętajmy jednak o stosowaniu ich zgodnie z instrukcją obsługi, ograniczy to ryzyko uszkodzenia instalacji kanalizacyjnej.

Artykuł powstał przy współpracy firmy: