Kolce przeciw ptakom

Kolce przeciw ptakom dilerów

W jednym z Bośniackich wiezień, a dokładnie w więzieniu w Zenicy postanowiono resocjalizować więźniów poprzez ich kontakt z naturą. Padło na hodowlę gołębi. Więźniowie mieli się nimi opiekować. Ta opieka nad gołębiami miała być formą terapii poprzez pracę.

Kolce przeciw ptakom zamontowano na dachu

Kolce przeciw ptakomWięźniowie zbudowali karmnik i naprawdę na najwyższym poziomie opiekowali się tymi ptakami. Pewnego dnia u więźniów przeprowadzono testy na obecność narkotyków. Po obserwacjach okazało się, że więźniowie swoich małych gołębich przyjaciół wykorzystywali do dostarczania im heroiny oraz kokainy. Torebki z tymi narkotykami, ktoś na zewnątrz przymocował do nóg gołębi. Gdy dyrekcja więzienia się o tym dowiedziała, od razu zamknęła gołębnik. Jednak ptaki z przyzwyczajenia jeszcze przylatywały, tak więc zdecydowano się na odstraszacz ptaków. Odstraszacz ten był między innymi jako kolce przeciw ptakom, które zamontowano na starym gołębniku oraz na ogrodzeniu i dachu. Te odstraszacze na ptaki przyniosły skutek i po kilku dniach nie było już potrzebne odstraszanie ptaków. Należy jeszcze dodać, ze te ptaki – gołębie są nie winne, przecież to nie one dostarczały narkotyki dla więźniów, tylko ktoś je do nóżek tych ptaków przyczepiał. Dlatego powieni się ktoś zająć znalezieniem współwinnych, których po drugiej stronie pomagali w dostarczeniach narkotyków na teren więzienia.

Po tym incydencie więźniowie już nie mieli żadnych rozrywek, a wicedyrektor tej placówki czyli Josip Pojavnik dodał, że teraz więźniowie będą mogli oglądać tylko gołębie, które latają po niebie.