Komentarz do Księgi Rut

Literaturę religijną chętnie czytają nie tylko ci wierzący. Wiele osób sięga po nią z ciekawości, szukając odpowiedzi na liczne pytania. Czytając Pismo Święte, najważniejszą pozycję dla każdego Chrześcijanina, warto zaopatrzyć się w odpowiedni przekład i dodatkowej objaśnienia czy komentarze.

Publikacja ojca Adama Szustaka

serce w serce adam szustakWiele Biblii ma dobrej jakości komentarze autorów, które objaśniają przebieg zdarzeń i pomagają odnaleźć się w tamtych wydarzeniach. Historie biblijne nie są łatwe do zrozumienia bez odpowiedniego kontekstu. Czasami jedno zdanie wyjaśnienia potrafi rozjaśnić cały sens danej księgi czy przypowieści. Jednym z lepszych „wyjaśnień” Księgi Rut jest książka pewnego ojca dominikanina. Serce w serce Adam Szustak napisał w 2016 roku. Zaraz po publikacji zyskała wielką popularność nie tylko wśród aktywnie uczestniczących w Kościele Katolickim. Warto zaznaczyć, że Serce w serce nie jest tylko zwykłym komentarzem do całej Księgi Rut. Szustak opowiada nam o dziejach, snując jakoby swobodny przekład, co bardzo ułatwia zrozumienie. Język jest zrozumiały dla każdego, czego nie zawsze można powiedzieć o oryginalnych tekstach biblijnych. Ojciec Adam Szustak słynie ze swojej działalności internetowej, gdzie pokazuje swoje wędrowne życie kaznodziei. Ma tysiące odsłon i wielką rzeszę fanów, nawet tych mniej wierzących. To dzięki temu książka jest tak uwielbiana; Szustak ma dar do interpretacji słów Bożych i chętnie się tym dzieli.

O treści Serce w serce można powiedzieć wiele. Są to spostrzeżenia autora o przyjaźni, miłości do Boga i budowaniu zaufania, pomimo napotykanych trudności. Sama Księga Rut opowiada o wierności, wierności w przyjaźni i wierności Bogu. Każdy powinien zapoznać się z nią, najlepiej w towarzystwie publikacji ojca Adama Szustaka.