Korekcja krótkowzroczności przy pomocy okularów lub soczewek

Wady wzroku zdarzają się u ludzi stosunkowo często. Po pierwsze oko jest narządem, które rośnie dość długo. Oko rośnie nawet do 23 roku życia. W tym czasie wada wzroku może się powiększać. Po zakończeniu wzrostu oka wada zazwyczaj utrzymuje się na stałym poziomie i już się nie zwiększa – czasem nawet dochodzi do zmniejszenia wady wzroku, ale zdarza się to rzadko.

Wady wzroku stwierdzane w gabinecie – krótkowzroczność

najlepsza okulistyka w Krakowie Jedną z najczęstszych wad wzroku jest oczywiście krótkowzroczność. Polega ona na tym, że to co znajduje się daleko, jest rozmyte. Osoba z taką wadą ma trudności w przeczytaniu czegoś, co znajduje się daleko. Oczywiście natężenie wady może być różne – wyraża się je w dioptriach. W przypadku krótkowzroczności mówimy o wadzie na minusie. Im większa cyfra na minusie, tym wada większa. Wada -6 jest znacznie większa niż wada -1. Stosuje się również połówki, a nawet ćwiartki (-0,25). Z pewnością najlepsza okulistyka w Krakowie oferuje profesjonalne badanie komputerowe, dzięki któremu można bardzo dokładnie określić, z jaką wadą wzroku ma się do czynienia. Lekarz specjalista w dziedzinie okulistyki jest w stanie bardzo dokładnie ocenić wzrok. Badanie wzroku kosztuje. Można liczyć na darmowe badanie wzroku, ale zazwyczaj w salonach optycznych i to przy zakupie jednej pary okularów. Badanie wzroku na takie wady jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność można wykonywać właśnie u optyka.

Nie stwierdzi on jednak innych wad, bo po pierwsze nie ma takich uprawnień, a po drugie nie dysponuje tak dobrym sprzętem, by dokładnie zbadać narząd wzroku. Nie należy czekać, aż wada się powiększy. Im szybciej podejmie się działania profilaktyczne polegające na noszeniu okularów czy szkieł kontaktowych tym lepiej. Zazwyczaj oko zdrowe po pewnym czasie dostosowuje się do oka z wadą i konieczna jest profilaktyka obu oczu.