Kosiarki automatyczne do ogrodu

Jeśli zależy nam na tym aby posiadać przed domem piękny trawnik to nie obejdzie się bez konieczności jego systematycznego koszenia. W szczególności jest to ważne w czasie wiosny i lata gdy to trawa rośnie szczególnie szybko. Od tego jak często kosimy trawnik zależeć może też kondycja trawy oraz jej gęstość. Warto nabyć więc kosiarki, które pozwolą na bezproblemowe i szybkie koszenie trawy.

Wydajne kosiarki automatyczne

robot koszący stiga cenaZakupienie kosiarki do tej pory nie wiązało się z podejmowaniem bardzo ważnych wyborów ponieważ nie było dużego wyboru kosiarek. Można było w zasadzie wybierać jedynie między kosiarkami elektrycznymi a spalinowymi. Od jakiegoś czasu dostępne są jednak jeszcze jedne rodzaje kosiarek. Mowa tutaj o nowoczesnych kosiarkach robotach. Szczególnie często poszukiwanym produktem obecnie jest robot koszący Stiga cena za takie urządzenie jest zależna od tego jakim modelem jesteśmy zainteresowani. Nowe wersje takich kosiarek posiadają zdolność koszenia trawnika w oparciu o ustalony przez użytkownika harmonogram. Kosiarki tego typu samodzielnie rozpoczną pracę w określonym przez nas dniu i o ustalonej godzinie. W związku z tym nie będziemy musieli robić praktycznie nic. To do czego warto się mocno przyłożyć to właściwe skonfigurowanie kosiarki na samym początku. Od tego zadania zależeć może to jak skutecznie nasza kosiarka będzie radzić sobie z koszeniem.

Do wyznaczania granicy działki, po której poruszać się ma nasza kosiarka, stosuje się specjalne przewody. Takie okablowanie z dwóch stron wchodzi do stacji dokującej. Przez przewody przepływa napięcie elektryczne, które jest wykrywane przez naszą kosiarkę. W efekcie kosiarka doskonale wie gdzie znajduje się koniec terenu przeznaczonego do wykoszenia i tego rejonu nie opuści.