Koszt stojaków na obciążenie i innych przyrządów

Każdy, kto kiedykolwiek chodził na siłownię, niezależnie od tego, czy kupował karnet, czy płacił przy każdym wejściu, zastanowił się nad jedną rzeczą. Czy nie lepiej wyszedłby na tym, że sam kupiłby sobie i zainstalował w domu kilka urządzeń i sobie na nich ćwiczył. Dodatkowo miałby wszystkie te urządzenia tylko i wyłącznie dla siebie.

Sprawdzałem kiedyś koszt stojaków na obciążenie

stojaki na obciążenie na siłownięOkazało się, że sprawa ta nie jest taka prosta. Oczywiście pomijając to, że nie bardzo miałbym gdzie to trzymać, to w dodatku nie było to wcale takie tanie. Oczywiście gdybym bardziej przyłożył się do szukania, to zapewne znalazłbym stojaki na obciążenie na siłownię nieco tańsze niż te, które widziałem na początku. Mimo tego ceny te były dla mnie nieco zniechęcające. Postanowiłem już więcej nie kombinować, jako że karnet na siłownię nie był wcale jakoś szczególnie drogi. Okazało się, że siłownie kupowały sprzęt nieco taniej, niż zwykli klienci. Udało mi się porozmawiać na ten temat z właścicielem siłowni. Powiedział mi, że ponieważ kupują oni w tych firmach regularnie, wypracowali sobie znaczne zniżki na swoje towary. Było to bardzo korzystne rozwiązanie dla obydwóch stron. Dzięki rabatowi siłownia mogła nieco taniej kupić wyposażenie, które było jej potrzebne do funkcjonowania, tymczasem sklep zdobywał stałego klienta, który regularnie robił spore zakupy. W końcu na siłowni wszystkie przyrządy i urządzenia są w ciągłym ruchu – były więc znacznie częściej wymieniane i naprawiane, niż w przypadku pojedynczych klientów indywidualnych.

Odpuściłem sobie marzenia o własnej siłowni, ale powody tak naprawdę były inne. W domu smutno ćwiczyłoby mi się samemu, a poza tym nie miałem gdzie trzymać wszystkich tych przyrządów. Niektórych rzeczy nie powinniśmy zmieniać w naszych życiach.