czarter jachtów

Kurs na patent i czarter

Jeżeli myślimy o tym aby kiedykolwiek zacząć swoją przygodę z żaglami, to powinniśmy najpierw pójść na odpowiedni kurs. Nauczymy się tam bowiem wszystkich potrzebnych wiadomości, które umożliwia nam bezpieczną i komfortową, żeglugę. Po nim będziemy również mieli możliwość podejścia do państwowego egzaminu, dzięki któremu możemy zdobyć uprawnienia żeglarza jachtowego.

Czarter jachtów bez patentów

czarter jachtówOczywiście według Polskiego prawa nie jest on wymagany. Można bowiem pływać po wodach śródlądowych jachtem o długości kadłuba do siedmiu metrów, bez żadnego patentu. Jeżeli jednak planujemy czarter jachtów na Mazurach w te wakacje, to lepiej przejść taki kurs. Żadna szanująca się wypożyczalnie nie powierzy nam bowiem swojego jachtu, jeżeli nie posiadamy odpowiednich uprawnień. Zdają oni sobie bowiem sprawę, że do ich obsługi potrzebna jest odpowiednia wiedza, którą można zdobyć tylko i wyłącznie na kursie. W ten sposób każdy czarter również protestuje przeciwko wprowadzeniu tego przepisu. Niedoświadczone osoby na wodzie mogą spowodować wiele szkód i stanowią ogromne zagrożenie. Niestety nie tylko dla siebie ale i dla wszystkich innych ludzi. Na kursie na patent dowiemy się między innymi jak zbudowane są jachty i w jaki sposób pływają. Cała teoria żeglowania zostanie nam wyjaśniona w przystępny sposób, tak aby każdy mógł ją zrozumieć.

Do tego dowiemy się wszystkiego o locji, czyli prawie, które obowiązuje na wodzie. Tak samo bowiem jak na lądzie, tutaj też są znaki i przepisy, które regulują ruch. Nauczymy się również podstaw meteorologi aby rozpoznać jaki wiatr się do nas zbliża i kiedy powinniśmy wracać na keje.