Kursy na prawo jazdy

Prowadzenie samochodu jest jak nauka jazdy na rowerze. Raz zdobyta umiejętność, pozostaje z nami na zawsze. Choć początki bywają trudne, to z czasem każdy nabiera wprawy i jeździ coraz pewniej. Pierwsze kroki najlepiej stawiać w sprawdzonym OSK.

Ile godzin trwają kursy prawa jazdy?

kurs na prawo jazdy krakówDla niektórych kursantów, nauka jazdy nie sprawia kłopotów, ponieważ mają do tego dryg. Jednak są też tacy, którzy mają spore problemy z opanowaniem podstawowych umiejętności i w konsekwencji wielokrotnie podchodzą do egzaminu. Kurs na prawo jazdy trwa trzydzieści godzin i dzieli się  na dwie części. Pierwsza to teoria, a druga to praktyka. Jeżeli chcemy szybko zrobić kurs na prawo jazdy Kraków jest miastem, w którym mamy na to szanse. Znajduje się tu bardzo dużo Ośrodków Szkolenia Kierowców, które zatrudniają nawet po kilkunastu instruktorów. Dzięki temu kurs można skończyć nawet w ciągu czterech tygodni i przystąpić do państwowego egzaminu. Jednak szybkość robienia kursu zależy przede wszystkim  od dyspozycyjności kursanta i szybkości uczenia się. W czasie pierwszej części kursu a prawo jazdy, przyszli kierowcy zdobywają wiedzę na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz zapoznają się z podstawowymi sytuacjami drogowymi, które mogą spotkać każdego kierowcę. Na drugiej, praktycznej części, kursanci zaliczają jazdy z instruktorem na placu manewrowym i na ulicach Krakowa. Dla większości przyszłych kierowców, trzydzieści godzin w zupełności wystarcza na przyswojenie wszystkich, nowych umiejętności.

Statystyki pokazują, że zaledwie trzydzieści procent kursantów zalicza egzamin państwowy za pierwszym podejściem, a cała reszta musi się zmagać  zaliczeniami poprawkowymi. Każdy taki egzamin, wiąże się z dodatkową opłatą, która realnie powiększ koszt zrobienia prawa jazdy.