kurtka zimowa męska

Kurtka zimowa męska – ważne parametry

Kiedy decydujemy się na dobrą jakościowo kurtkę i ma to być kurtka zimowa męska, zastanówmy się nad kilkoma istotnymi rzeczami. Pierwsza ważna kwestia to wybór sklepu. Możemy wybrać znane marki, możemy pójść do sklepu firmowego 4f, a nawet możemy skorzystać z usług jakie świadczy internetowy sklep sportowy. Jeśli już wybierzemy jedną z powyższych opcji wybrać musimy pewien model. Natomiast zanim to nastąpi zapoznajmy się z bardzo istotnymi i ważnymi parametrami.

Oczywiście nie ma dobrych, czy złych parametrów, wszystko zależy od zastosowania później zakupionej kurtki.

kurtka zimowa męskaZacznijmy więc od wodoszczelności, której jednostką zawsze będzie milimetr słupka wody. Parametr ten określa odporność laminatu na przemakanie. Tak więc prosto już stwierdzić fakt, że im wyższy parametr , tym większa będzie wodoszczelność laminatu z którego wykonano kurtkę. Aby kurtka była w pełni wodoszczelna, powinna mieć podklejone szwy. Warto zwrócić uwagę na to czy podklejanie zostało wykonane i czy jakość tego podklejenia jest dobra.

Drugim istotnym parametrem jest oddychalność, inaczej przepuszczalność pary wodnej. Mówi on o ty jak wiele laminat przepuści. Często używane jest oznaczenie RET, im wyższy współczynnik np. RET3 tym lepsza przepuszczalność laminatu.

Ważny jest również odpowiedni krój. Kurtka powinna zawierać takie elementy jak: korpus, kaptur, rękawy, odpowiedni dół kurtki i zamki. Wszystkie te elementy mogą się różnić szczegółami, ponieważ wszystko zależy od przeznaczenia kurtki, jeśli jest to kurtka zimowa męska, to wiadomo, że będzie testowana w ekstremalnych warunkach.

Wiem, wiem kupujemy oczami, ale zastanówmy się chwile nad naszym wyborem. Czy nie jest ważne aby było nam wygodnie i ciepło? Czy ważniejszy jest wygląd? Na szczęście producenci wyszli nam naprzeciw i stworzyli piękne stylowe wręcz sportowe ubrania. Które zarówno są praktyczne, jak i ładne.
Pamiętajcie o tym aby na wakacje zabrać dobrą kurtkę, dla mnie to jest podstawa bagażu.