leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe – jak przebiega?

Leczenie kanałowe jest jednym z najgorzej kojarzonych zabiegów dentystycznych. Kojarzy się nam jedynie z bólem, długotrwałym leczeniem, wracaniem do dentysty w sobotę, czy też wydawaniem dużych ilości pieniędzy na leczenie.

Leczenie kanałowe jest skomplikowane

leczenie kanałoweKażdy z ans chciałby tego uniknąć. Sama nazwa czyli zapalenie mazgai zębowej brzmi dla nas bardzo źle i wiemy, już że czeka nas coś strasznego. Warto zatem wiedzieć co dentysta będzie wykonywał, żebyśmy wiedzieli na co możemy się nastawiać. Przede wszystkim chodzi tutaj o czyszczenie kanałów. To one są zainfekowane i jeśli tego nie zrobimy to ząb nadal będzie się psuł, a być może nawet konieczna będzie ekstrakcja zębów. Potem całe kanały muszą zostać zdezynfekowane, a następnie wypełnione. Nie jest to jednak zwykła plomba, a specjalne wypełnienie. Dzięki temu taki ząb jest zabezpieczony przed dalszymi uszkodzeniami. Cały zabieg oczywiście odbywa się w znieczuleniu, bo zdecydowanie nie jest on bardzo przyjemny. Dentysta powinien nam uprzedzić o tym, że po zejściu leku i tak ten ząb będzie nas bolał, a możemy być nawet nieco opuchnięci. Nie zawsze stomatolog może zabrać się za wypełnienie zęba, nie zawsze też odbywa się bez powikłań. Jeśli ktoś ma ząb do takiego leczenia, co wychodzi na zdjęciu rentgenowskim, a ma na zębach licówki to będzie to nieco kłopotliwe.

Żeby dostać się do zęba dentysta będzie musiał się namęczyć, do tego zdjąć licówki, wyleczyć zęba, sprawdzić czy wszystko jest dobrze na kontroli, a na końcu założyć licówki z powrotem. Z pewnością stomatolog powinien zadbać o sprawdzenie wszelkich elementów zabiegowych przed i po zabiegu.

Leczenie kanałowe wykona dentysta w gabinecie A-Dent Kraków.