Leczenie ubytków zębowych u dentysty

Przychodzi taki moment, kiedy korzystanie z usług stomatologicznych jest koniecznością. Niestety często zdarza się, że pojawiamy się w gabinecie dentystycznym dopiero wtedy, kiedy coś jest nie tak – zazwyczaj kiedy zaczyna boleć nas ząb. Tak naprawdę przegląd jamy ustnej powinien być wykonywany przez lekarza dentystę co najmniej raz w roku.

Dobry dentysta zajmujący się leczeniem kanałowym

Dentysta LondynNajlepiej jeśli będzie odbywał się dwa razy do roku. Dzięki takim przeglądom można w porę reagować na różnego rodzaju ubytki w uzębieniu. Jeśli w zębie pojawi się chociażby niewielka dziurka, to zostanie ona zauważona przez lekarza, a ten będzie w stanie podjąć stosowne kroki w celu wyleczenia zęba. To że zęby nie bolą, wcale nie oznacza, że są zdrowie. Kiedy zaczyna boleć ząb, to znaczy, że stan jest poważny, a uszkodzenie dotarło do samego wnętrza zęba, a więc do miazgi, gdzie znajdują się naczynia krwionośne i nerwy. Niestety w takiej sytuacji często jedynym rozwiązaniem jest leczenie kanałowe. Dentysta Londyn na pewno poradzi sobie z postawieniem właściwej diagnozy, a następnie wszczęciem procedur leczniczych. Jak już wspomniano wyżej, kiedy dochodzi do infekcji wewnątrz miazgi zębowej (np. w wyniku zaawansowanego procesu próchniczego), to wtedy można ocalić ząb, korzystając w zasadzie tylko z leczenia kanałowego (chyba że ubytek jest na tyle mały, iż da się uratować ząb leczeniem zachowawczym oraz plombowaniem).

Od razu należy nastawić się na to, że leczenie kanałowe nie zakończy się po jednej wizycie u dentysty. Przeciwnie – leczenie takie wymaga co najmniej dwukrotnej wizyty w gabinecie, a następnie kontroli stanu zęba po jakimś czasie. Przed przystąpieniem do leczenia kanałowego konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego (wystarczy zdjęcie punktowe), by sprawdzić liczbę kanałów zębowych.