Mała sauna w domu

 

Czy istnieje na świecie ktoś, kto nie marzy o chwili luksusu i odprężenia w zaciszu własnego mieszkania? Nie od dziś, a już od tysięcy lat, wiadomo, że najlepsze rozluźnienie ciała możemy uzyskać dzięki parze.

Sauna parowa w domu?

kabina parowaSauny parowe mają duży wpływ na nasze zdrowie. Dzięki wysokim temperaturom i parze wypacamy z organizmu wszelkie toksyny i poprawiamy krążenie krwi w naszym organizmie. Kiedy udajemy się do publicznej sauny, możemy czuć się nieswojo, spotykając w tym miejscu obcych nam ludzi. Budowa pełnowymiarowej sauny w naszym domu wiąże się z dość wysokimi kosztami i koniecznością posiadania odpowiedniej ilości miejsca. Co jednak jeśli nie mamy ani dużego budżetu, ani dużego mieszkania? Z odpowiedzią przychodzi wtedy kabina parowa, która z powodzeniem może odgrywać rolę łazienkowej sauny. Kabina parowa, łączy w sobie cechy sauny i kabiny prysznicowej. Dzięki temu, że została wyposażona w generator pary, może w domowym zaciszu wpłynąć korzystnie na stan naszego zdrowia. Ponadto para wodna wpływa szczególnie dobrze na naszą skórę, pozostawiając ją po kąpieli nawilżoną i wyjątkowo gładką. W naszej kabinie prysznicowej, dzięki generatorowi pary wodnej, jesteśmy stanie osiągnąć temperaturę nawet 60 stopni Celsjusza, przy stuprocentowej wilgotności. Poza parą, kabina posiada wszystkie cechy dobrej kabiny prysznicowej, możemy więc zdecydować się na opcję rozszerzoną nie tylko o saunę, ale również o możliwość hydromasażu, posiadanie wbudowanego radia lub możliwość odbierania telefonu pod prysznicem.

Już starożytni Rzymianie wiedzieli, że para wodna ma zbawienny wpływ na organizm i samopoczucie. Tysiące lat później, postęp technologii umożliwia nam korzystanie z pary wodnej w zaciszu swojego domu. Dlaczego więc z tego nie skorzystać?