sprzątanie

Małe krasnoludki

Wiele miast na świecie ma swoje charakterystyczne elementy. Wieża Eiffela w Paryżu, Big Ben w Londynie czy Statua Wolności na Manhattanie. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że te miejsca są jedyne w swoim rodzaju. Przyciągają one również turystów którzy na własne oczy chcą zobaczyć jedyny w swoim rodzaju obiekt.

Sprzątanie mieszkań można porównać z szukaniem małych krasnoludków porozstawianych w miastach

sprzątanieWłaśnie dlatego wiele miast stara się mieć w swoich granicach przynajmniej jeden taki element. Niekiedy bardzo się starają aby taka niezwykła budowla powstała, a innym razem rzeczywistość kompletnie ich zaskakuje. Jest jedno miasto w Polsce które wszyscy znają z małych figurek porozstawianych w rożnych częściach miasta figurek. Przedstawiają one krasnoludki które mają swoje specyficzne cechy charakteru bądź wykonują pewne prace ,jak czyszczenie kostki brukowej na środku placu. Przypadły one do gustu nie tylko mieszkańcom tego miasta ale również i odwiedzającym je turystom. Szczególnie ci drudzy bardzo je sobie cenią ponieważ umilają im zwiedzanie, ukazując się w przeróżnych częściach miasta. Można je znaleźć przy zabytkach, większych firmach lub po prostu na ławkach czy latarniach. Nawet pewna firma sprzątająca, oferująca we Wrocławiu sprzątanie mieszkań-wrocław czy czyszczenie elewacji, posiada swojego. Wszystko zaczęło się w 2005 roku kiedy Tomasz Moczek, Wrocławski rzeźbiarz, ustawił pięć pierwszych krasnali. Okazuję się, że sprzatanie mieszkanie nie jest takim złym pomysłem, bo to włąśnie podczas niego znalazł on je w swoim domu. Były przez wiele lat zapomniane. Po tym jak kiedyś ich wizerunek służył do ośmieszania w pokojowy sposób systemu komunistycznego, zostały odłożone w ciemny kąt. Całe szczęście pojawiły się z powrotem nadając całemu miastu humoru i wyjątkowego klimatu. Oczywiście w wielu miejscach trzeba było wykonać dokładne czyszczenie posadzek i sprzątanie biur aby ustawić tam krasnale. Taka figura jest wielkim zaszczytem dla miejsca w którym się znajduję i gwarantuje mu uznanie wśród odwiedzających. Właśnie dzięki temu, że krasnale stały się integralną cześcią miasta są one jedyne w swoim rodzaju.

Nigdzie indziej na świecie nie spotka się takiego ewenementu. Dzięki temu wiele turystów przyjeżdża do Wrocławia i wyrusza w podróż śladami małych krasnoludów. Organizuje się również wokół nich wiele wydarzeń kulturalnych. Gry plenerowe, spektakle teatralne, wszystko inspirowane tymi figurkami.