mieszkania

Mam mieszkania do wynajęcia

Wynajmowanie mieszkania zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo na kogo trafimy, nawet jeśli spotkamy się z tą osobą na wynajmowaniu mieszkania i z nią porozmawiamy. Jednak skoro mam mieszkania do wynajęcia to przecież nie będę ich trzymać pustych.

Mieszkania w Bydgoszczy – dobry rynek

mieszkaniaCzasem zdarzało mi się bardzo dobrze trafić. Jedno mieszkanie wynajmowała starsza para, więc byli cisi i spokojni, mieszkanie także było zadbane i wróciło do mnie w dobrym stanie. Drudzy wynajmujący, młode małżeństwo, już nie było takie fajne. Niby płacili w terminie, a czasem nawet przed nim, jednak pozostawili po sobie duży bałagan i musiałam zadbać o odremontowanie ścian, czyli ich przemalowanie. Potem przykładałam większą wagę do wyboru osób które wynajmują moje mieszkania Bydgoszcz. Wolałam się wstrzymać i poczekać na odpowiednią osobę trochę dłużej, nawet jeśli przez miesiąc sama będę płaciła czynsz, niż brać byle kogo, kto tylko zniszczy mi mieszkania. Umieszczam poza tym jedynie ogłoszenia płatne, bo to znaczy, ze komuś zależy na znalezieniu mieszkania. Unikam też studentów. Sama ich nie gościłam, jednak moja koleżanka takich miała i żałowała, bo musiałam całe mieszkanie po nich sprzątać, zanim wynajęła mieszkania komuś innemu.

W Bydgoszczy na szczęście rynek mieszkaniowy wygląda tak, że nie jest tak trudno znaleźć kogoś chętnego do zamieszkania. Nawet na zakup mieszkania byliby chętni, ale mnie to na razie nie interesuje. Wolę czerpać zyski z wynajmu, niż sprzedaż jednorazowo. To na pewno lepsze rozwiązanie dla mnie.