Mazurskie wakacje na łodzi

Tak naprawdę tego typu wakacji nie planowaliśmy. Na początku mieliśmy zamiar spędzić kilka dni nad morzem, poleżeć na plaży, kąpać się w Bałtyku. Plan zmieniliśmy trochę po namowach naszego bliskiego kolegi, który niemal każdego roku spędza urlop na Mazurach.

Wyczarteruj łódź na Mazurach

szybki czarter łodzi - MazuryOpowieści o mazurskich atrakcjach, jakie usłyszeliśmy od znajomego, tak podziałały na naszą wyobraźnię, że jednak pomorze zmieniliśmy na krainę jezior. I wcale nie żałujemy. Co więcej, złapaliśmy żeglarskiego bakcyla. Ale od początku. To nie była nasza pierwsza wyprawa w tamte strony. Ostatni raz jednak na Mazurach byliśmy kilka lat temu i w sumie to nawet stęskniliśmy się za tym zakątkiem kraju. Zamiast leżeć na plaży nad morzem uznaliśmy, że postawimy na bardziej aktywny urlop. Znaleźliśmy bardzo fajne miejsce noclegowe, w którym do dyspozycji mieliśmy ogród, taras z pięknym widokiem, była także wypożyczalnia rowerów. Na dwóch kółkach pozwiedzaliśmy okolicę, co okazało się znakomitym pomysłem. Nie tak fajnym jednak, jak czas spędzony na jeziorze. Właśnie tak, nie byliśmy żeglarzami, ale udało nam się wyruszyć w rejs. Krótkie przeszkolenie i w drogę. Oczywiście jeszcze wcześniej szybki czarter łodzi – Mazury umożliwiają to w wielu swoich częściach – i można było pooglądać okoliczne krajobrazy z perspektywy wody. To przygoda, jakiej nie przeżyliśmy nigdy wcześniej. Zresztą, sami się dziwiliśmy, dlaczego podczas dwóch poprzednich wizyt na Mazurach nie zdecydowaliśmy się na coś takiego. Żeglarstwo na pewno wciąga. Spodobała nam się ta wolność, możliwość spędzania czasu w sposób inny, niż do tej pory.

Kilka dni na wodzie i już wiedzieliśmy, że tego typu wakacje nie były naszymi ostatnimi. Jeśli nie za rok, to najpóźniej za dwa wrócimy, żeby wyruszyć w kolejny rejs. I nikt nie będzie nas musiał wcale namawiać, by ponownie zameldować się na Mazurach.