Miękka koszula z bawełny

 

Macierzyństwo jest bez wątpienia najpiękniejszym okresem w życiu każdej kobiety, ale też najbardziej wymagającym. Wiele nieprzespanych nocy, łez radości i szczęścia czy trudnych decyzji. Do tego dochodzi jeszcze karmienie piersią przez przynajmniej kilka miesięcy.

W jakich koszulach karmić maluszka?

bawełniana koszula do karmieniaZdecydowana większość świeżo upieczonych mam, decyduje się na karmienie piersią, gdyż jest to najlepszy sposób na żywnie i zapewnienie zdrowia maluchowi. Przeważnie kobiety karmią w ten sposób pół roku, ale coraz częściej zdarzają się takie, które robią to znacznie dłużej. Dla dziecka jest to najlepsze co może dostać od mamy w pierwszych miesiącach życia, ale dla mamy to spore wyzwanie. O ile karmienie piersią w domu nie sprawia wielu kłopotów, to zupełnie inaczej jest poza domem. Konieczne jest posiadanie odpowiedniej odzieży do karmienia, która pozwoli na szybkie i łatwe podanie dziecku piersi w dowolnym miejscu. Bawełniana koszula do karmienia może być w formie piżamy lub bluzki do noszenia na co dzień. Przeważnie są one rozpinane na guziki, ale bardziej praktyczne są koszule ze specjalnymi otworami po obu stronach na wysokości biustu lub z zakładanym dekoltem. Co do długości, to koszule do karmienia, w których kobiety śpią, mają przeważnie długość do połowy uda lub kolan, natomiast do codziennego chodzenia mają klasyczną długość większości bluzek. Bawełna jest najlepszym materiałem na koszule tego typu, gdyż świetnie chłonie wilgoć i zapewnia skórze dopływ powietrza.

Jeżeli chodzi o ilość koszul jakie będą potrzebne mamie na czas karmienia, to z powodzeniem wystarczy mieć dwie – trzy sztuki, gdyż po skończonym karmieniu nie będą już potrzebne. Najważniejsze żeby były uszyte z dobrego gatunkowo materiału i były komfortowe.