http://www.libraenergia.pl/pl/oferta/home-line/tasmy-led-12v

Mity na temat oświetlenia LED

Powszechnie wiadomo, że jeżeli chodzi o żywotność, dioda LED w tej chwili nie ma sobie równych, świeci nawet 10 razy dłużej niż tradycyjna żarówka i do 5 razy dłużej niż żarówka energooszczędna. Ale oświetlenie LED to także szereg mitów.
1. Do stosowania oświetlenia LED muszę zmienić całą instalację. Nieprawda, żarówkę LED można spokojnie wkręcić w miejsca uprzednio stosowanej. Trochę inaczej, mają się aranżacje z wykorzystaniem wielu produktów typu taśma led rgb, wymaga to już trochę więcej zaangażowania, ale również nie wymaga zmiany całej instalacji.
2. Wszystkie zasilacze LED jak i taśmy są takie same. Nic bardziej mylnego, jakość taśmy wynika z jej struktury i technologii wykonania, warto czasami zainwestować kilka złotych więcej i zakupić taśmę, z gwarancją ciągłego, równomiernego świecenia. W przypadku zasilaczy, również warto dobrać idealny do stosowanej do naszej taśmy, jeżeli używamy produktu typu taśma led 12V, warto dokupić odpowiedni zasilacz, który zmniejszy awaryjność i zapewni równomierne świecenie.
3. Taśmy LED, to nieograniczone możliwości łączenia. Teoretycznie tak, ale w praktyce, jeżeli połączymy szeregowo taśmy na długość powyżej 5 metrów, nastąpią spadki napięcia w ich końcach. W przypadku, gdy chcemy uzyskać zadowalające efekty świetlne, na długim odcinku, najlepiej podłączać je równolegle do zasilacza. W ten sposób unikniemy szkodliwego dla taśmy wahania napięcia.
4. Częste włączanie i wyłącznie oświetlenia LED skraca jego żywotność. Definitywnie jest to mit, który jest jak najbardziej prawdziwy…, ale w przypadku świetlówek, w przypadku diod nie ma to znaczenia.
Lampa LED to jedno z najlepszych rozwiązań, jeżeli chcemy cieszyć się wspaniałym oświetleniem zarówno odpowiednim dla naszej codziennej pracy, jak i przynoszącym odpowiednie efekty wizualne. Taśmy, żarówki, lampy, to także idealne rozwiązanie dla konsumentów podążających za pozytywnym trendem, dbania o środowisko naturalne, gdyż dzięki niskiemu poborowi energii elektrycznej, ograniczamy uwalniania, CO2 do atmosfery.

Artykuł powstał przy współpracy firmy:

http://www.libraenergia.pl