Mobilne domy całoroczne

Wiele osób uważa, że może być tylko murowany, a już na pewno nie da się zmienić jego lokalizacji. Oczywiście są takie budynki, ale są też domy, które można w całości przewozić na lawetach. Co prawda wyglądają one zupełnie inaczej, ale służą tak samo.

Z jakich kontenerów są budowane domy?

dom całoroczny z kontenerówW projektach standardowych domów niemalże nie ma ograniczeń, dlatego też mogą one dowolnie wyglądać. W przypadku domków letniskowych, ograniczeniem jest powierzchnia, która musi się zamknąć w trzydziestu pięciu metrach kwadratowych. Jeżeli natomiast chodzi o nowoczesny dom całoroczny z kontenerów, to uzależniony jest od ilości użytych skrzyni stalowych. Tego typu dom może się składać z jednego, dwóch, trzech, a nawet kilkunastu kontenerów. Najtańsze i najprostsze modele mogą kosztować między trzydzieści a pięćdziesiąt tysięcy złotych, natomiast duże i piętrowe domy zamykają się nawet w stu osiemdziesięciu tysiącach złotych. Mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, ale jest wręcz przeciwnie, ponieważ cena w dużej mierze jest uzależniona od materiałów budowlanych. W przypadku domów z kontenerów są to płyty warstwowe lub specjalne panele, które skutecznie ukrywają surowe kontenery. Nie mniej jednak ze względu na materiał jaki stanowi ich szkielet, czyli metal, konieczne jest porządne ocieplenie, gdyż bez tego dom byłby bardzo zimny. Poza tym, tak jak w każdym domu i tu jest instalowane ogrzewanie, wykonywane jest podłączenie wody czy energii elektrycznej. Na pewno mieszkanie w takim kontenerze będzie równie komfortowe co w zwykłym domu.

Dla osób z mniej zasobnym portfelem, domy całoroczne z kontenerów są doskonałym rozwiązaniem na własne cztery kąty. Są one ciepłe, komfortowe i doskonale urządzone. Ponadto ich codzienne utrzymanie generuje znacznie niższe koszty niż domu jednorodzinnego.