Moda na podwieszane sufity w Szczecinie

Szukanie mieszkania na wynajem zawsze było dla mnie pewnego rodzaju przygodą. Akurat miałem przyjemność wynajmować mieszkania zarówno w Warszawie, Krakowie, jak i w Poznaniu, dlatego kiedy przyszło mi przeprowadzić się po raz kolejny, tym razem do Szczecina wiedziałem, że też będę musiał poszukać mieszkania. Byłem ciekaw, jak wygląda tam lokalny rynek mieszkań.

Styl szczecińskich mieszkań

szczecin sufity podwieszaneStandardowo, mieszkań na wynajem szukałem w Internecie, zarówno na stronach poświęconych nieruchomościom, jak i grupach na portalach społecznościowych. W ten sposób szybko stworzyłem listę kilku mieszkań, które chciałbym zobaczyć. Już pierwszego dnia mojego oglądania mieszkań zauważyłem, że jeżeli chodzi o Szczecin sufity podwieszane są najprawdopodobniej standardem na lokalnym rynku. Przynajmniej z mojego krótkiego doświadczenia tak wynikało, ponieważ dosłownie wszędzie, w każdym mieszkaniu były tego rodzaju sufity. Obiektywnie rzecz biorąc, jest to ciekawe i na pewno estetyczne rozwiązanie. W podwieszanych sufitach montowane są zazwyczaj elementy oświetlenia, dzięki czemu z sufitów nie zwisają żyrandole, które mnie osobiście denerwują. Dlatego rozwiązanie z podwieszanym sufitem i wbudowanym w niego oświetleniem przypadło mi do gustu. Jak się okazało, faktycznie rozwiązanie z takimi sufitami jest popularne w tym mieście, ponieważ widziałem je w czterech z pięciu mieszkań, jakie odwiedziłem. Nie przeszkadzało mi to jednak i uznałem, że widocznie taki jest tu rynek.

Rozwiązanie z podwieszanym sufitem ma wiele rozwiązań i przede wszystkim jest stosunkowo proste w wykonaniu, a niejednokrotnie tańsze, niż wyrównywanie i szpachlowanie sufitów. Podwieszany sufit pozwala też na proste i wygodne rozlokowanie kabli i późniejsze naprawy, co z pewnością tłumaczy taką popularność tego rozwiązania.