Na jakiej zasadzie polega regeneracja DPF?

Od około dekady konieczne jest montowanie w samochodach filtra cząstek stałych. Dzięki temu pojazdy nie zanieczyszczają tak bardzo atmosfery, co z całą pewnością jest ważną kwestią dla ogółu ludzkości. Jednak ten element może po pewnym czasie się uszkodzić, dobrze jest więc dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej.

Jakich metod używa się przy regeneracji DPF?

regeneracja dpf Nowy SączW zasadzie filtr cząstek stałych nie ulega uszkodzeniu jako takiemu. On jest zwyczajnie zapchany przez nadmierną ilość sadzy, którą należy usunąć w odpowiedni sposób. Jeśli tej sadzy jest dosyć mało to można skorzystać z wypalania w trybie serwisowym. Wtedy nie ingeruje się od wewnątrz w DPF, a zamiast tego odpowiednimi ustawieniami wywołuje się niezwykle wysoką temperaturę w filtrze, co wypala całą tę sadzę. Jeśli jednak jest on zbyt mocno zapchany to korzysta się z innych metod. Między innymi korzysta się ze sprężonego powietrza, mocnej chemii czy nawet ultradźwięków. Z początku stosowano wyprażenie wkładu filtra w specjalnym piecu, jednak jest to dosyć ryzykowna metoda, więc zaczęto stosować bezpieczniejsze sposoby. Jak więc widać regeneracja DPF może być prowadzona za pomocą różnych metod. W Polsce można znaleźć wiele świetnych miejsc w których oferowane są takie usługi. Szczególnie często poleca się wykorzystanie wody oraz chemii dzięki czemu przeprowadzona jest niezwykle skuteczna regeneracja DPF Nowy Sącz gdzie obecnie mieszkam jest miejscem w którym szybko znalazłem dobrego speca. Mimo wszystko trzeba znaleźć kogoś kto posiada odpowiednie doświadczenie, a przy tym też wszelki potrzebny sprzęt.

Naprawdę warto zapoznać się z zasadą regeneracji poszczególnych elementów samochodu, dzięki czemu w momencie gdy będzie konieczna taka operacja wszystko okaże się jasne. Mimo wszystko zrozumienie o czym mówi mechanik okazuje się kluczowe, żeby czasem nie przepłacić. Z pewnością doceni się wartość takiej wiedzy.