Najlepszy akumulator do łódki

 

Chyba każdy wędkarz marzy o posiadaniu swojej własnej łodzi wędkarskiej. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na jej zakup z co najmniej kilku względów. Przede wszystkim sporym problemem może okazać się brak miejsca do jej przechowywania lub po prostu brak środków finansowych na jej zakup. Ci, którzy swoje marzenie zrealizują, często do łódki dokupują silnik elektryczny i rozpoczynają poszukiwanie odpowiedniego akumulatora.

Pojemność akumulatora do silnika

akumulatory żelowe sklepJeśli staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami łódki wędkarskiej i silnika do niej, koniecznie trzeba wybrać akumulator dostosowany do naszych potrzeb. Najważniejsze,by postawić na akumulatory żelowe sklep, ponieważ te mimo swoich niewielkich rozmiarów zapewniają bardzo dużo energii, co pozwala pływać łodzią przez co najmniej kilka godzin. Co do akumulatorów żelowych, to stosunkowo nowy typ akumulatorów dostępnych na rynku. Największym atutem akumulatora żelowego jest jego niewielki stosunek wielkości do generowanego napięcia, ale również szybkość jego ładowania, ponieważ taki akumulator ładuje się szybciej, aniżeli tradycyjny akumulator. Do naładowania akumulatora żelowego niezbędny jest specjalny prostownik, ponieważ używając niewłaściwego prostownika możemy uszkodzić akumulator. Bardzo ważny jest również fakt, że akumulator żelowy jest całkowicie bezobsługowy, co oznacza, że nie musimy do niego dolewać kwasu, czy też wody destylowanej, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych akumulatorów.

Jeśli odpowiednio dbamy o akumulator żelowy, ten z pewnością posłuży nam co najmniej kilka lat. Ważne jest, by nie pozostawiać akumulatora rozładowanego, ponieważ to z pewnością przyspieszy jego zużycie. Dodatkowo nie należy narażać akumulatora na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.