części ford

Naprawa Forda przed wyjazdem i wypadek samochodowy

Były wakacje, jestem uczniem technikum w czwartej klasie. Niedawno za dobre oceny w szkole dostałem od rodziców pieniądze na prawo jazdy, oraz za zdanie kursu nowy samochód. Mieszkam wraz z moją narzeczoną w mieszkaniu po mojej babci w Białymstoku.

Kilka części do wymiany i Ford jak nowy

części ford

Sprawdziliśmy pogodę jaka jest i będzie nad morzem, okazało się, że przez cały tydzień ma być bardzo słonecznie. Postanowiliśmy więc udać się nad nasz piękny Bałtyk. Auto musiało być sprawne na tak długą podróż, więc udałem się do mojego kuzyna, który prowadzi auto serwis aby wszystko mi posprawdzał i ewentualnie powymieniał. Musiał tylko wymienić kilka części ford Białystok był w większości sprawny i nazajutrz był gotowy do obioru. Pojechałem po samochód, podziękowałem kuzynowi i udałem się jeszcze w jedno miejsce, była mi potrzebna auto klimatyzacja, ponieważ nie chłodziła tak jak powinna. Okazało się, że tylko jedna uszczelka jest do wymiany i to będzie koszt kilku złotych. Po naprawie udałem się do naszego domu, moja luba czekała już na mnie na dole ze wszystkimi rzeczami. Zapakowaliśmy się sprawnie do auta i ruszyliśmy. Wyjeżdżając już praktycznie z miasta na drogę wyjechał mi z ulicy podporządkowanej samochód, nie zdążyłem zahamować, wjechałem w nią. Stłuczka była dość mocna, ale na szczęście nic nikomu się nie stało. Jednak okazało się, że mój samochód jest na tyle poważnie uszkodzony, że nie mogę nim jechać dalej a następnie u kuzyna dodatkowo wyszło, że naprawa auta będzie droższa niż sam samochód. Jednak moi rodzice z racji tego, że nie była to moja wina zaproponowali mi, abym wybrał sobie inny samochód, jednak nie nowy, ponieważ nie mieli już tyle pieniędzy, a używany.

 

Udałem się więc na plac niedaleko mojego domu, gdzie sprzedawali samochody używane, komis był bardzo duży i zajęło mi sporo czasu obejrzenie wszystkiego. Jednak wybrałem auto dla siebie, byłem i jestem z niego zadowolony po dziś dzień.