Nieduży dom całoroczny

Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale jeżeli chodzi o dom, w którym mamy zamieszać, to jego wygląd może mieć znaczenie nie tylko estetyczne. W katalogach wielu firm budowlanych znajdziemy kilkanaście modeli domów, które będą powodem do dumy.

Jak się mieszka w domu z bali?

całoroczne domy z baliKoszt standardowego domu z cegieł, to w zależności od metrażu od trzystu pięćdziesięciu do nawet miliona złotych. Oczywiście im większy i bardziej nowoczesny, tym cena wyższa, co jest zupełnie zrozumiałe. Jednakże są pewne modele domów, które z wielu względów są lepsze od innych i warto to wziąć pod uwagę. Murowane i betonowe są powszechnie uznawane jako stabilne, ciężkie i niezdrowe. Natomiast najwięcej zalet mają całoroczne domy z bali, które jako jedyne nie wymagają specjalne ocieplenia. Jest to, przede wszystkim, zasługa materiału z jakiego są wykonane, ponieważ specjalnie sprowadzane drewniane bale, mają znaczącą grubość, przez co same w sobie są środkiem izolującym. Brak konieczności ocieplenia ścian oznacza sporą oszczędność, ponieważ to jedna z droższych prac, którym są poddawane niemalże wszystkie domy. Bale zastosowane w budowie domku, dość szybko się nagrzewają od słońca oraz długo oddają ciepło, a do tego są odporne na działanie wahań temperatur. Jeżeli chodzi o koszt budowy domu z bali drewnianych, to przeważnie jest to kwestia względna, gdyż zależy od wielu czynników. Liczy się także to czy kupujemy dom gotowy do zamieszkani czy w stanie surowym i we własnym zakresie musimy go wykończyć.

Przeważnie za metr domu z bali trzeba zapłacić od dwóch i pół do nawet czterech tysięcy, zatem rozbieżność jest spora. Nie mniej jednak na pewno zawsze wydamy na niego znacznie mniej niż w przypadku domów jednorodzinnych, których jest najwięcej na rynku.