Obsługa prawna firm

Niezapłacone faktury – co dalej

W każdej firmie zdarza się, że kontrahenci zalegają z zapłatą za faktury lub też najzwyczajniej w świecie ich nie płacą.

Niezapłacone faktury mogą prowadzić do wielu nieprzyjemności, z różnymi konsekwencjami.

Obsługa prawna firmW pierwszej kolejności można samemu się starać wywrzeć nacisk na klienta tak by opłacił fakturę, a gdy to nie pomoże trzeba poszukać innych możliwość jak odzyskać pieniądze za nasze usługi, czy też produkty. Jeżeli mamy prawnika to może nam on pomóc i doradzić jakimi drogami można dalej iść. Obsługa prawna firm jest obecnie tak powszechna, że każda większa firma na stałe lub też doraźnie współpracuje z prawnikami lub też kancelariami prawniczymi. Zazwyczaj drogą jaką doradzają jest skierowanie sprawy do sądu, który rozstrzygnie to czy nasze roszczenia są prawidłowe czy też nie. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to wyda wyrok nakazujący zapłatę. My z naszej strony możemy także oddać sprawę do windykacji. Windykacja może być wykonywana przez nas samych lub też przez zewnętrzną firmę. Wiele firm oferuje usługi windykacyjne więc jest w czym wybierać. Można w Internecie sprawdzić, które cieszą się najlepszą opinią i ją wybrać. Windykacja należności powinna im z reguły przebiec sprawnie, ponieważ oni na tym też dzięki temu zarobią. Jeżeli ściąganie należności pozostawimy na swoich barkach trzeba pamiętać iż może to nas kosztować dodatkowy czas, który mógłby być spożytkowany inaczej. Warto zatem przemyśleć co dla danej firmy w konkretnym przypadku jest ważniejsze. Ważne jest też to czy osoby zalegające nam to firmy czy też osoby prywatne. Zdarza się nierzadko iż to z przyczyn losowych niezależnych od niego nie może uregulować naszej faktury dlatego ważne jest by w takich przypadkach indywidualnie się dogadać i zawsze można obejść się bez wizyty w sądzie co dla nikogo nie jest przyjemną sprawą.

Inną drogą jest dodanie firmy lub osoby do czarnej listy. Rzetelna firma która zajmuje się na przykład zrzeszaniem firm, które nie mają zadłużenia i swoje zobowiązania płacą na czas. Warto jest na początek też tam sprawdzić czy mamy do czynienia z uczciwą firmą.