Niezawodne dźwigownice pomostowe

 

Transport wewnętrzny w przedsiębiorstwach odgrywa bardzo poważną rolę zapewniając stałe łańcuchy dostaw komponentów na stanowiska pracy. Sprawny, szybki transport wewnętrzny daje również gwarancję właściwego przeprowadzenia procesów logistycznych na szeroką skalę. Ogromną rolę odgrywają tutaj urządzenia suwnicowe.

Rodzaje suwnic proponowane do użytku wewnątrz hal

suwnice pomostoweSuwnica to urządzenie umożliwiające przenoszenie i precyzyjne manipulowanie wielkogabarytowymi i ciężkimi ładunkami. Producenci oferują kilka podstawowych rodzajów suwnic wśród, których najpopularniejszymi są suwnice pomostowe oraz bramowe. W przypadku dźwigownic pomostowych znajdują one zastosowanie głównie wewnątrz hal montażowych i magazynowych. Są one projektowane i produkowane na zamówieni dla konkretnego miejsca. Należy bowiem ściśle określić rozpiętość mostu suwnicy, jej udźwig oraz rodzaj zawiesi. Producent musi się również upewnić jakie warunki środowiskowe będą panować w danym miejscu aby odpowiednio zabezpieczyć urządzenie przed ich szkodliwym oddziaływaniem. Suwnice tego rodzaju poruszają się po torowisku umieszczonym na ściśle określonej wysokości. Elementem jezdny oraz nośnym suwnicy są ruchome czołownice, na których spoczywa most zbudowany z jednego lub więcej dźwigarów. Jego budowa determinuje udźwig udźwig dźwigownicy oraz rodzaj zastosowanego cięgnika odpowiedzialnego za unoszenie ładunku i jego przemieszczanie poprzeczne. Bardzo istotne jest właściwe dopasowanie do ładunków zawiesi, co zagwarantuje bezpieczną pracę.

Sterowanie suwnicami pomostowymi może odbywać się drogą radiową, przewodowo za pomocą skrzynki lub z kabiny operatora. Istotną zaletą tych urządzeń jest możliwość umieszczenia na jednym torowisku kilku suwnic pomostowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów antykolizyjnych.