nowoczesne domy

Nowoczesne domy a ich ogrzewanie

Nowoczesny dom nie oznacza tylko i wyłącznie ekstrawagancji i dziwactwa projektanta czy właściciela. Coraz częściej okazuje się, że nietypowe rozwiązania mogą oznaczać profity w przyszłości. Stąd bierze się rosnące zainteresowanie alternatywnymi do tradycyjnych projektami, a także zwiększoną liczbą indywidualnych zleceń dostosowywanych do potrzeb klienta.

Nowoczesne domy to nie fanaberia, a projektowanie zgodne z rewolucją techniczną

nowoczesne domyDoskonałym przykładem postępowego podejścia do zagospodarowania przestrzeni jest budowa domu z dachem dostosowanym do umieszczenia na nim ogniw fotowoltaicznych, które będą podstawą ogrzewania domu w sezonie grzewczym. Projektant, gdy wie o planach swojego klienta, może dostosować lepiej swój projekt do warunków, jakie oferuje działka, dobierając chociażby orientację kalenicy do wjazdu, rozkład poszczególnych pokoi względem stron świata, jak i użytkowalności. Ogrzewanie domu dzięki energii słonecznej jest jedną z alternatywnych i co ważne ekologicznych opcji na tanie zapewnienie komfortu mieszkania. Nowoczesne domy uwzględniają również w swoich projektach kwestie takie jak własne ujęcie wody czy pompa cieplna, która absorbuje energię z ciepła ziemi. Inteligentne zarządzanie zasobami, które mamy na działce pozwala na ergonomiczne podejście do własnego domu. Zanim jednak będziemy korzystać z ogrzewania, warto zainwestować w najnowsze metody izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych, a także poszczególnych stropów i podłóg, tak aby w domu panowała jednakowa temperatura bez różnicy pory roku, dnia, czy pogody. Odpowiednie dobranie materiałów do izolacji budynku, a także ich grubości przy uwzględnieniu występujących mostków cieplnych pozwoli zaoszczędzić rocznie kilka do kilkunastu tysięcy przy normalnym użytkowaniu.

Warto więc zainwestować w projekt, który realizuje postępowe podejście do projektowania budynków jednorodzinnych, czyli realizuje nurt, który profesjonaliści określają jako nowoczesne domy.