Nowoczesne fasady wentylowane

Wszystkie branże ciągle się rozwijają i dążą do nowoczesności. Żeby ciągle być na topie należy śledzić to co dzieje się na rynku. W branży budowlanej w ostatnich latach również bardzo dużo się dzieje i powstają coraz nowsze rodzaje materiałów budowlanych oraz techniki związane ze stosowaniem tychże materiałów. Jedną z takich technik jest tworzenie fasad wentylowanych, które łączą w sobie prostotę i nowoczesność.

Estetyczne elewacje wentylowane

montaż elewacji wentylowanychKwestia ocieplania budynków jest sprawą niezwykle ważną. Każdy posiadacz murowanego czy też drewnianego domu powinien poważnie rozważyć opcję związaną z ocieplaniem ścian. Dzięki temu możemy skutecznie zmniejszyć wysokość kosztów za ogrzewanie a do tego nasz budynek może nabrać bardziej estetycznego wyglądu. W ostatnim czasie dużą popularnością zaczynają cieszyć się fasady wentylowane. Ten rodzaj elewacji jest pewnego rodzaju nowością. Łączy on w sobie funkcjonalność z estetyką. Montaż elewacji wentylowanych polega na zamocowaniu okładzin do ścian za pomocą podkonstrukcji w formie rusztu wykonanego najczęściej ze stali lub aluminium. Pomiędzy powierzchnią ściany a stworzoną z metalu kratownicą umieszczane są przekładki termoizolacyjne. Dzięki odpowiedniemu ich ułożeniu nie dochodzi do powstawania mostków termicznych. Oprócz warstwy związanej ze skuteczną termoizolacją przychodzi czas na stworzenie warstwy zewnętrznej. Do wykończenia takich fasad wentylowanych stosuje się najczęściej kasetony ze metalu lub tworzyw sztucznych lub też różnego rodzaju płyty, kamienie czy ceramikę.

Głównym zadaniem takich fasad wentylowanych jest sprawienie by nasza ściana, mówiąc kolokwialnie „oddychała”. Dzięki temu nie ma ryzyka pojawiania się wilgoci na ścianach. Osoby posiadające fasady wentylowane na swoich budynkach bardzo są z tej inwestycji zadowolone. Dobrze wykonana elewacja tego typu pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów energii cieplnej.