Nowoczesne grzejniki w eleganckim wnętrzu

Centralne ogrzewanie to podstawowe wyposażenie w naszych domach, bez którego nie byłoby możliwe zamieszkanie we wnętrzu. Okres zimy, jesieni i pewnie wiosny to miesiące, w czasie których doprowadzenie ciepła jest przykrym obowiązkiem. Kaloryfery, grzejniki i piece stoją w naszych pokojach, wiszą na ścianach kuchni czy łazienki. Przez większość czasu ich nie zauważamy. Jednak co jeśli wykorzystamy je jako ozdobę?

Ozdobny grzejnik w pokoju

grzejniki pokojoweSzukając pomysłów na ozdobienie wnętrza naszego domu myślimy o nowych kolorach ścian, eleganckich meblach czy miękkim dywanie. Jednak co jeśli spróbujemy wykorzystać wyposażenie, którego pozbyć się nie możemy i zamiast ukrywać go pokażemy światu? Grzejniki pokojowe czy kaloryfery w kuchni mogą się okazać wyjątkowym dodatkiem do wnętrza. Dodatkiem całkowicie odmieniającym dane pomieszczenie. Przyjęło się malować kaloryfery na kolor ścian lub w kolorach najmniej rzucających się w oczy. Biały? Może beżowy. Nudne i zwykłe kolory, które stapiają się ze ścianą ukrywając ten nieruchliwy mebel. Możemy spróbować pójść zupełnie inną drogą. Pomalujmy go, albo wymieńmy na model czarny. Różowy. Niebieski. Jeśli cała kompozycja będzie do siebie pasować zwalimy z nóg naszych gości. Wyeksponujmy grzejnik odważnym kolorem i połączmy go z wykończeniem i dodatkami użytymi we wnętrzu. Z kolorem kanapy czy efektownego obrazu na ścianie. W ten sposób nadamy całkowicie odmiennych cech atmosferze w salonie i sprawimy, że wstydliwy wcześniej dodatek stanie się centrum pomieszczenia.

Kolorowe kaloryfery i ozdobne grzejniki zaczynają być hitem ostatniego sezonu. Rzucające się w oczy modele o kolorach tęczy wnoszą ruch i ciekawą głębię do naszych mieszkań. W ten sposób możemy stworzyć wyjątkowe pomieszczenia, w których domowa atmosfera zalewa wszystkich naszych gości przyjemnym ciepłem.