Nowoczesne listwy MDF

Podczas układania paneli podłogowych konieczne jest zostawianie wolnej przestrzeni w miejscach gdzie panele łączą się ze ścianą. Luki te zostawia się w tym celu, że panele pod wpływem wilgoci mogą zwiększać swoją objętość. Jeśli byłyby więc położone „na sztywno” to zachodziłoby ryzyko ich odkształcania. Powstałe luki musimy jednak wypełnić przy użyciu specjalnych listew przypodłogowych.

Solidne listwy do paneli

listwy przypodłogowePowoli mija popularność podłóg wykonanych z litego drewna czy też pokrytych parkietem. Rozwiązania te miały bardzo dużo wad i obecnie stosuje się już stosunkowo rzadko. Za to bardzo dużą popularność zdobyły panele podłogowe które są rozwiązaniem dość tanim ale bardzo estetycznym. Dodatkowo Warto zaznaczyć, że panele układa się niezwykle szybko. Nawet jeśli posiadamy duży salon to czas potrzebny na ułożenie w nim paneli zajmie nie więcej niż jeden dzień. Układając panele nie można jednak zapominać o tak istotnej kwestii jak montaż listew przypodłogowych. Stosuje się je wokół pomieszczenia, w miejscu gdzie panele stykają się ze ścianą. Listwy przypodłogowe obecnie występują w najróżniejszych wersjach. Odwiedzając markety budowlane możemy napotkać listwy wykonane z poliuretanu, PCV, drewna oraz popularnego w ostatnim czasie MDF. Ostatni z wymienionych materiałów jest rozwiązaniem ekologicznym bowiem MDF powstaje na skutek prasowania wiórów drzewnych. Listwy przypodłogowe MDF dają się bardzo łatwo formować oraz przycinać. Dzięki temu możemy je łatwo dopasować do różnych krawędzi.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie listwy przypodłogowe jest koniecznością jeśli chcemy posiadać w swoim domu panele podłogowe. Rynek materiałów budowlanych przepełniony jest najróżniejszymi wersjami paneli oraz wspomnianych listew. Największą popularnością cieszą się listwy w kolorze białym oraz wersję drewnopodobne. Pasują one bowiem do większości paneli oraz do różnych kolorów ścian.