Uprząż do sidemount

Nurkować ale jak

Nurkowanie cieszy się coraz większą popularnością. To zmaganie się z żywiołem, ta różnorodność basenów wodnych. To co znajduje się na ich dnie i wokół. Te egzotyczne rośliny i zwierzęta. Ale właśnie.

Jak należy nurkować?

Uprząż do sidemountJak mamy nurkować, jak się przygotować i gdzie nurkować, aby móc czerpać z tego jak największą przyjemność. A różne baseny wodne wymagają różnego podejścia. Na przestrzeni dziejów powstały różne techniki nurkowania. Jedną z nich jest, tak zwany, sidemount. Jest to konfiguracja boczna, opracowana z myślą o pływaniu w wąskich jaskiniach. A takich jaskiń na terenie europy jest wiele. Naturalnie pływanie taką techniką wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Chodzi tutaj o worek do sidemount oraz uprząż do sidemount. Jeśli chodzi o worek i uprząż do sidemount to ważne jest, aby był on płaski. I to zarówno w chwili napełnienia go wodą, jak również później. Worek ten ma tą zaletę, że może być swobodnie przesuwany podczas nurkowania. Uprząż do sidemount zakłada się na kamizelkę. Różne są dostępne na rynku rodzaje uprzęży. Niektóre pozwalają zainstalować nawet kilka typów kieszeni balastowych. Kieszenie te mają różną pojemność. Dzięki temu można dostosować balast. Inne wyposażone są w worki o wyporności do 16 kg. A ponadto posiadają kieszenie balastowe. A w nich 16 kg balastu. Są też systemy zawierające płyty, które mają aż 6 kieszeni.

Różne są rodzaje uprzęży i worków przeznaczonych do sidemount. A to po to, abyśmy mogli komfortowo pływać. I to w przeróżnych basenach wodnych, w których czekają na nas różne zakamarki i atrakcje.