obozy językowe

Obozy językowe stały się bardzo modne.

Obozy językowe zyskały bardzo dużą popularność wśród wszystkich chcących być w przyszłości konkurencyjnym i na rynku pracy.

Obozy językowe to nie tylko chęć nauki języka obcego,a le też podążanie za modą

obozy językoweJak wiadomo język angielski staje się już taką podstawą, minimum, które każdy musi znać. Nie można się zatem dziwić, że każdego roku rośnie liczba dzieci spędzających wakacje w Londynie, Paryżu czy Rosji gdzie, poza oczywiście zwiedzaniem i poznawaniem nowej kultury, uczą się języka. Nauczyciele oraz dzieci, które w takich obozach brały udział jednogłośnie potwierdzają, że inwestycja kilku tysięcy złotych, które na obozy językowe anglia trzeba wydać bardzo się opłaca. ,,W tym roku podchodzę do matury, zdaję między innymi rozszerzona maturę z języka angielskiego i wiem, że gdyby nie to, że od trzech lat w każde wakacje wyjeżdżałem na obozy językowe to nigdy bym się nie zdecydował na maturę rozszerzoną.” – przyznaje jeden z warszawskich licealistów. ,,Kilka tygodniu w Londynie dawały mi więcej niż kilka miesięcy nauki angielskiego na zajęciach. I nie jest to wina nauczyciela czy szkoły – nic po prostu nie może zastąpić styczności z żywym językiem oraz potrzeby radzenia sobie w różnych sytuacjach,gdzie nie ma innej możliwości jak się dogadać w obcym języku. Wiem, że nigdy też nie nauczyłbym się tak angielskiego akcentu jak właśnie przez pobyt w Anglii.” – przyznaje dalej. Podsumowując, tak zdanie nauczycieli jak i uczniów – nie ma lepszego pomysłu na dobre opanowanie języka angielskiego jak wyjazd za granicę i nauka angielskiego w Anglii, francuskiego we Francji a rosyjskiego w Rosji.

Przy okazji podsumowania opinii osób korzystających z nich wspomnieć należy, iż koszt takiego wyjazdu nie jest najmniejszy – to w zależności od miejsca i organizatora kilka tysięcy złotych, jednakże można spokojnie taki wyjazd potraktować jako inwestycję w przyszłość dziecka a nie tylko wakacje na których będzie się bawił.