Obroże zaciskowe do tresury zwierząt

Obroże tego typu zostały stworzone głównie z myślą o dużych rasach psów. Taki typ obroży jest nieco kontrowersyjny i wiele osób nie popiera ich używania. Jednak trzeba pamiętać, że obroża nie krzywdzi zwierzęcia i przystosowana jest do tego, aby właściciel mógł poskromić psa.

Po co używać obroży z zaciskiem? 

obroże zaciskoweIstnieje kilka sytuacji, w których obroże zaciskowe są bardzo przydatnym narzędziem. Nie są przeznaczone do użytku codziennego. Przydają się podczas tresury psa lub kiedy pies jest ruchliwy i agresywny. Obroża zaciskowa delikatnie zaciska się na szyi psa podczas gdy ten próbuje wyszarpać się, uciec lub zaatakować przechodnia. Duże psy często są gwałtowne dlatego łatwo wyrywają się swoim właścicielom. Obroża w żaden sposób nie krzywdzi ani nie rani psa, a tym bardziej nie ma tutaj mowy o podduszeniu zwierzęcia. Jeśli natomiast wystąpią jakiekolwiek rany i zadrapania na skórze psa oznacza to, że obroża została źle założona, jest za mała lub wykonana z nieodpowiedniego materiału. Taki rodzaj obroży należy natychmiast zmienić na inny. Taka obroża pozwala więc właścicielowi zapanować nad zwierzęciem. Pies kiedy czuje ucisk wycofuje się i nieco uspokaja. Obrożę można zmienić na zwykłą w momencie kiedy pies zostanie wytresowany i nauczy się spokojnie zachowywać podczas codziennych spacerów. Obroża uciskowa zapewnia bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu jak i osobom w jego najbliższym otoczeniu.

Inny rodzaj obroży o podobnym działaniu to obroża z tak zwanym dławikiem. W taki sposób łapie się również psy które już uciekły lub są bezdomne. Często bywa tak, że bardzo agresywne, umięśnione psy wyrywają się pomimo zastosowania smyczy z zaciskiem lub dławikiem. Dlatego tak ważne jest aby tresowaniem psów zajmowały się osoby doświadczone w tym temacie.