Odbojnica liniowa w zastosowaniu

Wszelkie magazyny, hale produkcyjne, czy duże zakłady pracy, wymagają zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Mają one na celu ochronę ludzi i maszyn, oraz wszelkiego mienia. Najczęściej w tych miejscach stosuje się odbojnice.

Jak wygląda odbojnica liniowa?

odbojnice linioweZakłady pracy posiadają często wydzielone tereny, gdzie znajdują się maszyny, a obok nich są ścieżki komunikacyjne, którymi przemieszczają się pracownicy. Bez względu czy poruszają się pieszo, czy wózkami widłowymi, to muszą być jakieś barierki, które je od siebie odgradzają. Odbojnice liniowe są często stosowane w celu wyznaczenia trasy jaką mogą się poruszać pojazdy i pracownicy, albo zabezpieczają ściany budynków przed zderzeniami z pojazdami magazynowymi. Wśród odbojnic znajdziemy też modele narożne, które świetnie osłaniają rogi maszyn, lub kąty ścian. Liniowe odbojnice możemy też spotkać na parkingach, gdzie stanowią swego rodzaju ogranicznik uniemożliwiający kierowcy pojechanie dalej. Wszystkie tego typu odbojnice są wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, są pomalowane proszkową farbą w żółtym kolorze, na który są naklejone czarne pasy. Ich montaż polega na przykręceniu do podłoża stopy znajdującej się po obu końcach odbojnicy, za pomocą specjalnych kotew stalowych. Takie mocowanie gwarantuje dużą wytrzymałość na uderzenia. W kategorii odbojnic znajdziemy tez modele, które się wiesza pod sufitem i jedynie one nie wymagają przykręcania do podłogi. Odbojnice kupimy w specjalistycznych sklepach z wszelkiego rodzaju produktami zabezpieczającymi.

Zakup odbojnic to najczęściej koszt rzędu kilkuset złotych, jednak jest on konieczny, ponieważ w razie uszkodzeń, najprawdopodobniej naprawa maszyny, czy elewacji budynku, będzie dużo droższa. Są wytrzymałe, ponieważ ich średnica wynosi około 6 cm.