Odzież ochronna i robocza

Odzież robocza oraz ochronna służą do tego, aby zwiększyć komfort pracy oraz wpłynąć na bezpieczeństwo pracownika, który narażony jest na oddziaływanie szkodliwych czynników dla zdrowia. To, na jaką odzież roboczą się zdecydujemy będzie zależało w głównej mierze od tego, jakie zadania wykonujemy oraz na jakim stanowisku pracujemy.

Podział odzieży roboczej i ochronnej BHP

odzież bhp hurt szczecinDo odzieży roboczej będziemy mogli zaliczyć wszystkie bluzy oraz kamizelki, a także koszulki i koszule. Dodatkowo do odzieży roboczej zalicza się także spodnie oraz krótkie spodenki, a także specjalnie przystosowane ogrodniczki. Decydując się na zakup odzieży roboczej możemy również zamówić czapki oraz rękawiczki, a także specjalne okulary. Wykonujący zadania na budowie będziemy potrzebować również odpowiedniej odzieży roboczej w postaci obuwia, a także specjalnych kasków. Do odzieży roboczej będziemy mogli również zaliczyć specjalną bieliznę. Wiele profesjonalnych firm oferuje na sprzedaż odzież BHP Hurt Szczecin jest miejscowością, gdzie będziemy mogli kupić odpowiednią odzież ochronną idealnie dopasowana do potrzeb pracownika. Możemy zdecydować się na odzież ochronną, która będzie chronić przed ładunkami elektrostatycznymi, także przed substancjami palnymi oraz wybuchowymi. Odzież ochrona będzie nas również chronić przed porażeniem prądem i jest to idealne ubranie dla pracowników, którzy wykonują zadania przy instalacjach energetycznych.

W laboratoriach wykorzystuje się również odzież ochronną chemiczną, która będzie chronić pracownika przed szkodliwymi środkami chemicznymi oraz trującymi. Na wielu stanowiskach pracy musimy również dopasować ubranie pracownika, aby odzież chroniła przed obrażeniami mechanicznymi. Znajdziemy również odzież odporną na warunki atmosferyczne.